Pierwsze odkurzacze centralne

Z biegiem lat coraz więcej urządzeń, które dawniej posiadały miano luksusowych, staje się powszechnie używanych przez przeciętnego Kowalskiego. Mówimy tu między innymi o takich urządzeniach jak: klimatyzacja, wentylacja czy ogrzewanie przez nawiewniki powietrza.

Normą stało się, że nowo powstałe domki jednorodzinne posiadają wszystkie te dogodności mające ułatwić nam życie. Poza wspominają wcześniej klimatyzacją w naszych domach, możemy się coraz częściej spotkać z takimi instalacjami jak odkurzacze centralne. Jest to instalacja do której można podłączyć się w każdym miejscu naszego domu. Do specjalnych gniazd wystarczy podłączyć wąż ssący, który swoim zasięgiem jest w stanie dotrzeć do najmniejszych zakątków. Centralna jednostka ssąca oraz pojemnik z nagromadzonymi śmieciami jest umieszczony najczęściej w piwnicy, dlatego prace porządkowe można wykonywać w każdej chwili, nie przeszkadzając przy tym innym domownikom.

Wiele osób może się zastanawiać skąd wziął się pomysł na instalacje takich urządzeń w domach. Otóż pierwsze instalacje zostały zamontowane w hotelach, gdzie każdego dnia ekipa porządkowa musiała uporządkować wiele pokoi  po swoich gościach, a w dużej mierze pomogły skrócić czas tej czynności odkurzacze centralne. Wrocław to jedno z  pierwszych miast w Polsce w którym można było spotkać odkurzacze centralne w hotelach. Z upływem czasu oraz rozpowszechnieniem tych instalacji każdy szanujący się właściciel hotelu w Polsce, chciał posiadać odkurzacz centralny jak we Wrocławiu.

Dodaj komentarz