Oświetlenie

Posiadasz własny warsztat lub pracownię? Chcesz zainstalować w nim dobre, mocne oświetlenie, ale bez konieczności inwestowania w to zbyt wielu pieniędzy? Najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie mogą okazać się żarówki halogenowe wraz z oprawami przystosowanymi do oświetlania miejsca pracy. Przekonaj się sam, dlaczego halogeny są tak chętnie stosowane w różnego typu zakładach usługowych lub produkcyjnych.

Dlaczego powinieneś postawić właśnie na halogeny?

Każdy, kto posiada własny warsztat lub pracownię, wie doskonale, jak ważne jest odpowiednie oświetlenie całego pomieszczenie. A przez oświetlenie odpowiednie należy rozumieć nie tylko oświetlenie odpowiednio mocne – w pomieszczeniu musi być na tyle jasno, aby można w nim było swobodnie wykonywać czynności wymagające najwyższej precyzji – ale też równomierne i oszczędne.

Oszczędność w połączeniu z efektywnością to coś, co powinno charakteryzować oświetlenie w każdym miejscu pracy. Niestety, korzystając z tradycyjnych żarówek nie sposób nawet myśleć o osiągnięciu podobnego efektu. Możliwe jest to natomiast dzięki halogenom, a dokładniej żarówkom halogenowym, które – w porównaniu do tradycyjnych żarówek – wykazują znacznie większą skuteczność świetlną przy tym samym poborze mocy z sieci elektrycznej. Co to oznacza? Mniej więcej tyle, że przy tej samej wysokości rachunku za prąd, otrzymujesz oświetlenie zdecydowanie wyższej klasy.

Co jeszcze przemawia za stosowaniem halogenów?
Wysoka trwałość żarówek halogenowych – żarówki te pracuję od 2 do nawet 5 razy dłużej niż klasyczne żarówki.
Natychmiastowa moc światła od momentu jego zapalenia – halogeny w jednej chwili zalewają całe pomieszczenie strumieniem światła o maksymalnej mocy.
Mniejsze gabaryty żarówek i tym samym ich opraw – ułatwia instalację i zarządzanie przestrzenią.
Stała barwa światła przez cały czas pracy żarówki – szczególnie ważne w pracowniach wykonujących urządzenia lub wyroby precyzyjne.

Halogeny

Oczywiście, halogeny posiadają jeszcze jedną bardzo ważną zaletę, którą jest szeroki zakres temperatur barwowych. Jakie może to mieć dla Ciebie znaczenie?

Jakie możliwości doboru temperatury barwowej światła dają halogeny?

Zdolność do emitowania czystego, jasnego światła to cecha kluczowa dla wszystkich, którzy w swojej pracy muszą mieć pewność co do stanu faktycznego obrabianych przedmiotów. Niewłaściwa barwa światła może okazać się dla nich zwyczajnie myląca, dlatego jej dobór jest tak ważny. A halogeny oferują wyjątkowo szeroki zakres temperatury barwowej, zwykle od 2800 do nawet 4000 K. Możliwe jest więc dostosowanie barwy światła do własnych, indywidualnych potrzeb, tak samo jak możliwe jest dostosowanie poziomu jasności światła za pomocą odpowiedniej regulacji.

By Redakcja

Jestem młodszą redaktorką. Ogarniam przede wszystkim dział związany z aranżacją i projektowaniem wnętrz, gdzie staram się zaszczepić czytelnikom nowoczesne spojrzenie na własne wnętrze. Największym podziękowaniem za treści są komentarze ostawiane pod nimi ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *