toaletka zawierająca niezbędne przedmioty i kosmetyki

Toaletka – mebel odkryty około XVIII wieku w kraju „mody”, czyli Francji, już od samego jego początku wiązał się z czynnościami porannej higieny, nakładania makijażu oraz układania włosów. Mimo iż od jego wynalezienia minęło ponad 300 lat, toaletka to w dalszym ciągu jeden z najbardziej pożądanych przez kobiety mebli, który współcześnie może spełniać nie tylko stricte „urodową” funkcję. Jaka aranżacja toaletki w sypialni jest obecnie na topie? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w niniejszym artykule.

Toaletka, jako miejsce domowej pielęgnacji

Mimo upływu setek lat, pierwotne przeznaczenie toaletki wydaje się być najbardziej popularne i ciągle nie wychodzi z mody. Dzięki temu niepozornemu na pierwszy rzut oka meblu, każda kobieta może stworzyć w swojej sypialni zaciszny i stylowy kącik, w którym będzie dbać o urodę i się relaksować. W tym celu najlepiej wyposażyć się oczywiście w toaletkę z szufladami, w których przechowywane będą potrzebne kosmetyki. Warto pomyśleć też o przylegającym do toaletki lustrze bądź wybrać taki model, który ma je wbudowane. Nie można zapomnieć również o wygodnym krześle/fotelu. Decydując się na taką aranżację toaletki, najlepiej ustawić ją w takiej części pomieszczenia, które jest oświetlane naturalnym światłem, np. pod oknem. Wynika to przede wszystkim z faktu, że makijaż najlepiej wykonuje się w świetle dziennym! Bez wątpienia tak zaaranżowana przestrzeń pozwoli każdej kobiecie w komfortowy sposób dbać o siebie.

Aranżacja toaletki w sypialni do przechowywania biżuterii i perfum

Współcześnie coraz więcej kobiet wykorzystuje toaletkę jako kreatywny element dekoracyjny sypialni. Nic w tym dziwnego, bowiem oryginalne linie, piękny sposób wykończenia czy zachwycające kolory omawianego mebla zachęcają do ustawienia, czy wręcz wyeksponowania na nim eleganckich flakoników z perfumami, stojaków bądź kuferków z biżuterią, zapachowych świec w pięknej oprawie, czy wazonu z ulubionymi kwiatami. Takie aranżacje toaletki sprawiają, że sypialnia zyskuje bardziej intymny, buduarowy akcent, wprost z kultowych, hollywoodzkich filmów.

Toaletka, jako piękne i funkcjonalne kobiece biurko

Sypialniana toaletka może mieć jeszcze jedno, coraz częściej wykorzystywane przeznaczenie. Mianowicie może pełnić rolę funkcjonalnego sekretarzyka czy biurka, które zwłaszcza w małych mieszkaniach w stylowy sposób wydzieli w sypialni (bądź innym pomieszczeniu) przestrzeń do popularnego obecnie „home office”. W tym wypadku warto postawić na proste, ale eleganckie modele z szufladą, w których schować można różnorodne biurowe wyposażenie czy ładowarki do wykorzystywanych sprzętów. W ten sposób kącik do „home office” zachowa estetykę, pozwalając efektywnie wykonywać zawodowe obowiązki.

Toaletka – gdzie kupić „kobiecy” mebel?

Aranżacja toaletki w sypialni może przybierać różnorodne formy. Jednak, aby zrealizować swój pomysł, warto najpierw znaleźć miejsce, w którym znajdziecie wysokiej jakości omawiany mebel. Bez wątpienia swoje kroki warto skierować do Szynaka Meble. Klasyczne białe toaletki wykonane na wysoki połysk, eleganckie, klasyczne linie i kolory, a może rustykalne piękne drewno – niezależnie od tego, jakie aranżacje toaletki chodzą Wam po głowie, w Szynaka Meble odnajdziecie modele, które wpiszą się w Wasze oczekiwania, estetycznie uzupełniając każdą sypialnię.

By Redakcja

Jestem młodszą redaktorką. Ogarniam przede wszystkim dział związany z aranżacją i projektowaniem wnętrz, gdzie staram się zaszczepić czytelnikom nowoczesne spojrzenie na własne wnętrze. Największym podziękowaniem za treści są komentarze ostawiane pod nimi ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *