System monitoringu w domu pozwala na zapewnienie bezpieczeństwa jego mieszkańcom oraz chroni ich dobra materialne. Najlepiej zabezpieczyć dom w system alarmowy i monitoring, dzięki czemu nie tylko można obejrzeć zapisany obraz, ale także zostać poinformowanym o ewentualnej próbie kradzieży, czy włamania.

Kamery mogą rejestrować bramę wjazdową, garaż, czy ogród wokół domu. Pomaga to zapobiec wybijaniu okien, malowaniu graffiti na ścianach lub kradzieży samochodu, gdyż kamery działają odstraszająco na wandali i złodziei. Na rynku dostępnych jest kilkanaście modeli kamer, zarówno kolorowych, jak i czarno-białych, służących do nagrywania tylko w dzień lub także w nocy.

Niedocenianą zaletą monitoringu jest też mniejsza opłata za ubezpieczenie domu od nieszczęśliwych zdarzeń losowych, jeśli dom wyposażony jest w alarm lub kamery. Zarejestrowany obraz stanowi też niezbity dowód na policji w razie włamania, kradzieży, czy innych dewastacji.

Dzięki specjalnym czujnikom dymu, temperatury, wody możemy zostać poinformowanym o pożarze, zalaniu mieszkania, przepełnieniu się szamba, czy ryzyku wybuchu ulatniającego się gazu.

Tańszą alternatywą dla monitoringu jest videodomofon, który szczególnie poleca się w domach, gdzie mieszkają osoby starsze lub małe dzieci. To one są najbardziej łatwowierne, a tym samym najbardziej narażone na oszustwa i kradzieże ze strony innych ludzi. Videodomofony pozwalają rozpoznać osobę dzwoniącą do mieszkania bez potrzeby otwierania jej drzwi. Umożliwia to kamera zainstalowana przy furtce lub na drzwiach mieszkania oraz monitor znajdujący się wewnątrz domu.

Do wyboru są różne modele monitorów, rozmaite kolory i obudowy stacji bramowych w oryginalnych kształtach, co pozwala dopasować je do każdej bramy, furtki, wnętrza, czy drzwi. Monitor w domu może mieć funkcje głośnomówiącą lub posiadać dołączoną słuchawkę. Instalacja videodomofonu jest niezwykle prosta, bo wymaga tylko kabla czterożyłowego.

W zależności od parametrów i możliwości różna jest też cena urządzeń monitorujących, ale bezpieczeństwo rodziny warte jest przecież każdych pieniędzy.

By Redakcja

Mam na imię Mariusz. Z branżą budowlaną związany jestem od lat, również zawodowo. Na blogu publikuję głównie w dziale "Budowa domu", gdzie doradzam najlepsze rozwiązania zarówno początkującym, jak i doświadczonym "budowniczym".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.