wentylator łazienkowy

Wentylatory łazienkowe to w większości przypadków niezbędny element wyposażenia domu. Dzięki urządzeniu, w pomieszczeniu zostanie zachowany odpowiedni przepływ powietrza. Korzyści z tym związane to chociażby lepsze usuwanie wilgoci czy poprawa bezpieczeństwa. Wybór wentylatora łazienkowego to jednak nic prostego. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które różnią się między sobą ceną i parametrami. Na co powinno się zwrócić uwagę podczas zakupu?

wentylatory łazienkowe

Montaż wentylatora

Każdy z dostępnych na rynku modeli ma możliwość instalacji na ścianie. Czasami jednak nie jest to możliwe lub z różnych względów wolimy, aby został on umieszczony na suficie lub podłodze. Do tego potrzebne są już specjalne łożyska kulkowe, więc przy wyborze należy dokładnie sprawdzić, czy dany model takowe posiada. Jeśli z kolei chcielibyśmy zamontować wentylator pod wanną lub prysznicem, należy zadbać o potrzebne napięcie, które powinno wynosić 12V.

Wydajność wentylatora

Wydajność wentylatora jest szczególnie ważna, ponieważ to od niej zależy, jak szybko urządzenie wchłonie wilgoć czy nieprzyjemne zapachy. Ten parametr powinien być dobrany do indywidualnych potrzeb. Najczęściej mówi się, że wentylator powinien mieć wydajność co najmniej trzykrotnie większą niż powierzchnia łazienki. Tylko wtedy produkt będzie działał w pełni sprawnie. Podczas zakupu sprawdzenie tego parametru zajmuje chwilę, a pomoże uniknąć późniejszych rozczarowań związanych z jego działaniem.

Funkcje wentylatorów łazienkowych

Wentylator łazienkowy powinien zostać dobrany do potrzeb. Z tego powodu warto przybliżyć dostępne rodzaje. Pierwszy, standard, nie posiada szczególnych dodatkowych funkcji. Sprawdzi się u osób, które posiadają typowe łazienki i nie oczekują od produktu cudów. Ciekawą opcją są wentylatory z timerem. Po ich ręcznym wyłączeniu (najczęściej równoznacznemu z wyjściem z łazienki) działają jeszcze przez parę minut, aby dodatkowo oczyścić powietrze. Bardziej zaawansowane modele rozpoznają nawet, czy dana osoba weszła do pomieszczenia na dłużej, czy na chwilę i włączają się dopiero po upływie pewnego czasu, aby nie robić tego niepotrzebnie. Czujka ruchu sprawdzi się w tym zakresie jeszcze lepiej. Czujnik wilgoci z kolei umożliwi utrzymanie w łazience odpowiedniego poziomu tego parametru.

Głośność

Każdy z nas ma inną tolerancję na hałas. Wybierając wentylator łazienkowy trzeba to mieć na względzie. Niektóre z produktów potrafią wywoływać na prawdę spory hałas. W większości przypadków warto zdecydować się na te cichsze, chociażby w wersji Smart. Ich cena będzie wyższa, jednak w przypadku długoterminowego zakupu warto trochę dodać i cieszyć się spokojem.

Wygląd zewnętrzny

Często zdarza się, że wentylator łazienkowy umieszczony jest w miejscu stosunkowo widocznym. Wielu z nas nie chce, aby urządzenie zniszczyło idealnie dobrane detale tworzące spójne wnętrze. Coraz bardziej popularne stają się designerskie modele, występujące w różnych kolorach i kształtach, które rozwiążą problem.

Cena

Na wentylatorach łazienkowych nie ma sensu oszczędzać. Wybranie wyższego modelu da nam między innymi pewność poprawnego działania, atrakcyjny design czy cichą pracę urządzenia. Więcej informacji na temat cen wentylatorów łazienkowych można znaleźć w sklepie internetowym wentylatorysklep.pl

By Redakcja

Jestem młodszą redaktorką. Ogarniam przede wszystkim dział związany z aranżacją i projektowaniem wnętrz, gdzie staram się zaszczepić czytelnikom nowoczesne spojrzenie na własne wnętrze. Największym podziękowaniem za treści są komentarze ostawiane pod nimi ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *