Każda wnętrze, w którym się pracuje powinno być zaaranżowane w taki sposób, by sprzyjało efektywnym działaniom i skupieniu. Jednocześnie nie wolno zapominać o zachowaniu eleganckiego stylu wnętrza. Jak więc wybierać meble do biura, aby były one nie tylko ergonomiczne, ale również gustownie się prezentowały?

Ergonomiczne biurko

Do podstawowych mebli, jakie muszą znaleźć się w każdym profesjonalnym biurze zalicza się: biurko, fotel biurowy oraz szafę lub też regał na dokumenty. W kontekście biurka, najważniejszą rolę odgrywa ergonomia użytkowania i jakość wykonania. Warto wybierać wysokiej jakości biurka wykonane z naturalnego i solidnego drewna. Dzięki temu biurko będzie doskonale spełniało swoje zadanie przez lata.

Zasadniczą kwestią o jakiej należy pamiętać to wielkość biurka. W przypadku osób, które na biurku użytkują wyłącznie laptopa, optymalnym rozwiązaniem będzie niewielki, praktyczny mebel. Z kolei dla osób, które korzystają z komputera stacjonarnego i na biurku trzymają wiele dokumentów, lepszą opcją będzie większy i przestronniejszy mebel. Warto także mieć na uwadze, iż dobre biurko powinno posiadać liczne szuflady i półki, na których można trzymać dokumenty i przedmioty codziennego użytku.

Ponadto warto również zwrócić uwagę na takie kwestie jak:

  • możliwość komfortowego ustawienia elementów wyposażenia stanowiska pracy,
  • możliwość odpowiedniego rozstawiania poszczególnych elementów w wygodnej odległości od pracownika,
  • możliwość regulacji wysokości biurka,
  • brak ostrych krawędzi.

 

Stylowy fotel

bemondi

Ogromne znaczenie dla komfortu pracy ma także odpowiednio dobrany fotel biurowy, taki jak te dostępne tutaj: http://www.bemondi.pl/produkt/fotele/fotele-biurowe/. Poza walorami użytkowymi, taki fotel powinien doskonale się prezentować i być eleganckim dodatkiem w biurowym wnętrzu. Optymalnym wyborem są fotele wykonane ze skóry naturalnej, które nie tylko doskonale prezentują się w biurze, ale jednocześnie zapewniają komfortową pozycję siedzenia.

Główną kwestią na jaką należy zwrócić przy wyborze fotela biurowego jest wygodne siedzisko i oparcie o odpowiednim stopniu twardości, które chroni przed nadmiernym odchylaniem się. Ponadto przed dokonaniem zakupu, warto sprawdzić również jakość tapicerki i walory estetyczne danego modelu fotela – powinien on bowiem być nie tylko wygodny, ale również doskonale komponować się ze stylem całego pomieszczenia.

Wysokiej jakości fotel biurowy powinien spełniać wszelkie wymogi związane z zasadami ergonomii oraz posiadać odpowiednie mechanizmy regulujące, które pozwalają na regulację:

  • wysokości i głębokości siedziska,
  • wysokości i odchylenia oparcia,
  • wysokości podłokietników,
  • wysokości i pozycji zagłówka.

Powyższe funkcje umożliwiają dostosowanie fotela do indywidualnych potrzeb użytkownika, dzięki czemu siedzi on w pozycji, która jest dla niego najwygodniejsza i najmniej obciążająca dla całego organizmu. Należy przy tym pamiętać, iż dobrze dobrany fotel biurowy znacząco poprawia koncentracje i istotnie wpływa na wydajność pracy, jednocześnie neutralizując negatywne skutki wielogodzinnego siedzenia przy biurku.

By Redakcja

Mam na imię Mariusz. Z branżą budowlaną związany jestem od lat, również zawodowo. Na blogu publikuję głównie w dziale "Budowa domu", gdzie doradzam najlepsze rozwiązania zarówno początkującym, jak i doświadczonym "budowniczym".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *