Wiodące prym w przemyśle ceramicznym kolory i faktury ziemi nie oznaczają wcale mniejszej oferty innych wzorów płytek. Płytki utrzymane w nowoczesnym i awangardowym konwencie, są pokaźną kategorią tej gałęzi przemysłu ceramicznego. Ich desenie są najczęściej wyraziste i odważne. Taka barwna i wzorzysta łazienka z pewnością rano rozbudzi i pomoże nabrać chęci do pracy.

Produkucjąc płytki ceramiczne ciągnione podwójnie stosuje się jako surowce gliny wielu rodzajów. Końcową masę do wytwarzania płytek otrzymuje się przez wymieszanie składników. Plastycznie przygotowana masa jest przy tym komprymowana w prasie pasmowej i wyciskana przez otwór wylotowy. Odpowiednio do żądanej długości płytek, pasmo po wyjściu z wylotu jest cięte na odcinki.

Płytki ceramiczne dzielimy na płytki podłogowe oraz ścienne. Wszystko zależy od miejsca, gdzię się znajdą. Dostępne na rynku są także płytki uniwersalne do zastosowania jako ścienne oraz podłogowe.

Płytki ceramiczne to najczęściej wykorzystywany materiał zdobniczy. Mimo że jego wielka popularność sięga zeszłego stulecia, mało kto wie, iż znalazł zastosowanie już przed wiekami. Najświeższe trendy w ceramice wskazują na powrót do korzeni.

Terakota z włoskiego to wypalona ziemia. Terakota to nic innego jak dobrze oczyszczona i intensywnie wypalona glinka. Najczęściej jest postaci płytek oraz płaskorzeźb. Jest to materiał zdobniczy. Terakota pozostaje niezwykle popularna na rynku budowlanym.

Furanflex poleca: posadzki przemysłowe

By Redakcja

Mam na imię Mariusz. Z branżą budowlaną związany jestem od lat, również zawodowo. Na blogu publikuję głównie w dziale "Budowa domu", gdzie doradzam najlepsze rozwiązania zarówno początkującym, jak i doświadczonym "budowniczym".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *