Zastosowanie płytek ceramicznychw naszych domach ma długowieczną tradycję: podziwiamy estetykę starych kafelków i mozaik, które przetrwały wieki. Płytki występują w wielu kolorach, wielkościach i mają różnorodne faktury. Zaznaczają się także tym, że są łatwo rozpoznawalne, trwałe, a pomieszczenia nimi wyłożone należą do najłatwiej utrzymywanych w czystości.Na wyborze płytek trzeba się znać.. Małe pomieszczenie będzie się wydawać bardziej przestronne, jeżeli ściany zostaną wyłożone płytkami o niewyraźnym wzorze, z kolei płytki o obfitym wzorze optycznie zmniejszają pomieszczenie. Wrażenie wysokiego pomieszczenia stwarza ściana wyłożona do samego sufitu, przeciwny wynik uzyskamy dzieląc ścianę na poziome pasy z dopasowanych płytek o różnych kolorach i o odmiennych odcieniach.
Należy również prawidłowo wybrać kierunek kładzenia płytek: płytki o wzorze układanym poziomo optycznie poszerza pomieszczenie. Pionowy układ działa podwyższająco. Płytki glazurowane odbijając dużo światła rozświetlają całe pomieszczenie.
Płytki ceramiczne są najczęściej wybieranym materiałem wykończeniowym do kładzenia na ściany i podłogi. Zależnie od wzoru pasują zarówno do nowoczesnego jak i tradycyjnego wnętrza. Na ściany można stosować wszystkie rodzaje płytek, także płytki podłogowe!
Najczęściej płytki ceramiczne zamawia się dla konkretnego zastosowania, biorąc pod uwagę ekonomiczność, nie pomijając komfortu. Łącząc ciemniejsze i świetlejsze odcienie płytek można optycznie zmieniać wielkość pomieszczenia. Długie oraz wąskie pomieszczenie będzie wyglądać na o wiele krótsze i szersze, jeżeli szerokie ściany wyłożymy płytkami o ciemniejszych odcieniach, na wąskich zaś położymy płytki jaśniejsze.
Furanflex poleca: posadzki przemysłowe
Dobór płytek do pomieszczenia to nie taka łatwa sprawa jak się wydaje. Niestety wiele osób nie wie dostatecznie wiele na ich temat i wybiera kierując się tylko i wyłącznie kolorem…