Zastosowanie płytek ceramicznychw naszych domach ma długowieczną tradycję: podziwiamy estetykę starych kafelków i mozaik, które przetrwały wieki. Płytki występują w wielu kolorach, wielkościach i mają różnorodne faktury. Zaznaczają się także tym, że są łatwo rozpoznawalne, trwałe, a pomieszczenia nimi wyłożone należą do najłatwiej utrzymywanych w czystości.Na wyborze płytek trzeba się znać.. Małe pomieszczenie będzie się wydawać bardziej przestronne, jeżeli ściany zostaną wyłożone płytkami o niewyraźnym wzorze, z kolei płytki o obfitym wzorze optycznie zmniejszają pomieszczenie. Wrażenie wysokiego pomieszczenia stwarza ściana wyłożona do samego sufitu, przeciwny wynik uzyskamy dzieląc ścianę na poziome pasy z dopasowanych płytek o różnych kolorach i o odmiennych odcieniach.

Należy również prawidłowo wybrać kierunek kładzenia płytek: płytki o wzorze układanym poziomo optycznie poszerza pomieszczenie. Pionowy układ działa podwyższająco. Płytki glazurowane odbijając dużo światła rozświetlają całe pomieszczenie.

Płytki ceramiczne są najczęściej wybieranym materiałem wykończeniowym do kładzenia na ściany i podłogi. Zależnie od wzoru pasują zarówno do nowoczesnego jak i tradycyjnego wnętrza. Na ściany można stosować wszystkie rodzaje płytek, także płytki podłogowe!

Najczęściej płytki ceramiczne zamawia się dla konkretnego zastosowania, biorąc pod uwagę ekonomiczność, nie pomijając komfortu. Łącząc ciemniejsze i świetlejsze odcienie płytek można optycznie zmieniać wielkość pomieszczenia. Długie oraz wąskie pomieszczenie będzie wyglądać na o wiele krótsze i szersze, jeżeli szerokie ściany wyłożymy płytkami o ciemniejszych odcieniach, na wąskich zaś położymy płytki jaśniejsze.

Furanflex poleca: posadzki przemysłowe

By Redakcja

Mam na imię Mariusz. Z branżą budowlaną związany jestem od lat, również zawodowo. Na blogu publikuję głównie w dziale "Budowa domu", gdzie doradzam najlepsze rozwiązania zarówno początkującym, jak i doświadczonym "budowniczym".

One thought on “Ceramika płytkowa XXI wieku”
  1. Dobór płytek do pomieszczenia to nie taka łatwa sprawa jak się wydaje. Niestety wiele osób nie wie dostatecznie wiele na ich temat i wybiera kierując się tylko i wyłącznie kolorem…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.