Ludzie, którzy są alergikami lub ich dzieci także mający alergię zawsze poszukują produktów, które są antyalergiczne. Wielu producentów produkuje materace antyalergiczne, ale tak naprawdę takowych nie ma.W materacach kieszeniowych każda sprężyna umieszczona jest w oddzielnej „kieszonce”. Nie istnieje więc drut , który łączy sprężyny. Kieszonki łączą się ze sobą, ale sprężyny nie. Dlatego należy dobierać materace pod względem rehabilitacyjnym oraz pod kryterium rodzaju łóżka.

Najprostszym, ale też najskuteczniejszym elementem, jaki powinny posiadać materace antyalergiczne, jest zdejmowany pokrowiec z możliwością prania. Ale nikt nie będzie prał pokrowca materaca częściej niż kilka razy w roku. Dlatego konieczne są inne mechanizmy zabezpieczające.

Niewiele osób wie, iż nie tylko sypialnie należy przewietrzać, to podobnie materace „proszą nas” o dokonanie identycznych czynności. Pozwoli to wydłużyć żywotność i eliminuje przykry zapach.

Materace to ta część łóżka, która determinuje o tym jak będziemy spać. Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz. Od tego jaki masz materac, zależy czy będzie Ci się wygodnie spało czy nie.

Dobre łóżko składa się ze stelaża i materaca. Odpowiednie scalenie tych elementów zapewnia głęboki sen. Oprócz tego zaleca się takie dobranie stelaża, żeby materac miał możliwość bez wysiłku pracować.

Ważne by materac nie był ani za miękki ani za twardy. Materac również powinien być elastyczny co zwiększy komfort snu i zapewni odpowiednie warunki w nocy. Trzeba również pamiętać by wymieniać materace co kilka lat, ponieważ tracą one swoje właściwości.

Tak naprawdę, nie ma materaca, który byłby przeznaczony dla alergików. Przede wszystkim zależy, na co kto jest uczulony. Niektóre firmy produkują materace, które będą pomagały w zwalczaniu alergii na przykład na roztocza czy grzyby.

Możemy postawić na komfort oraz wygodę, ale możemy też kupić tanie materace, które zachęcają ceną. Nie oszczędzajmy jednak na tak ważnej rzeczy jaką są materace. W nocy musimy dobrze się wysypiać i to właśnie zapewnią wysokiej jakości materace.

Materace termoelastyczne, materace woreczkowe, materace wysokoelastyczne, materace lateksowe i materace bonnellowe. Te tajemnicze nazwy pokazują jak połączone są sprężyny. W materacach bonellowych połączone są one drutem i ugięcie się jednej sprężyny powoduje automatycznie uginanie się pozostałych.

Materace to najważniejsza część łóżka. Od niej zależy czy się dobrze wyśpimy. Do wyboru mamy różne materace, najlepsze z nich są materace kieszeniowe, bądź lateksowe. Najlepiej możemy wyspać się na materacach wielopolowych, które bardzo dobrze podtrzymują, sylwetkę naszego ciała.

To, czy materace spowodują u nas alergię czy nie, tak naprawdę zależy od tego, na co jesteśmy uczuleni. Jedni są uczuleni na roztocza, inni na inne rzeczy. Nie mogą na przykład spać na materacu, na którym będzie im zbyt ciepło.

By Redakcja

Mam na imię Mariusz. Z branżą budowlaną związany jestem od lat, również zawodowo. Na blogu publikuję głównie w dziale "Budowa domu", gdzie doradzam najlepsze rozwiązania zarówno początkującym, jak i doświadczonym "budowniczym".

One thought on “Jak dobierać materace – podstawowe informacje”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *