Meble mogą być wykonane z różnych materiałów. Pełnią one nie tylko funkcje „przechowalni” na nasze rzeczy i ubrania, ale też funkcję wystroju domu. Najczęściej są wykonane z tak zwanych płyt meblowych.

Najbardziej popularne płyty meblowe to płyty laminowane. Tak naprawdę, powstają one z płyty wiórowe, poprzez jej uszlachetnianie. Płyty meblowe laminowane mogą mieć różne kolory oraz grubości. Oprócz tego, w meblarstwie spotykamy płyty wiórowe, czyli zwykłe płyty, które nie są niczym uszlachetniane. Można je oklejać, lakierować itp. Z płyt wiórowych mogą także powstać parapety, drzwi, izolacje we wnętrzach. Płyty oklejane, powstają podobnie jak laminowane- poprzez uszlachetnienie płyt wiórowych, ale tym razem oklejeniem. Oprócz tego występują także płyty pilśniowe, które często są wykorzystywane, jako ściany i dna szaf i szuflad, oraz jako osłony, czy też drzwi lub elementy łóżka. Płyty meblowe to także płyty HDF oraz MDF. Płyty meblowe ogólnie występują w różnych wielkościach, grubościach, odcieniach. Można je dopasować w zależności od potrzeb. Są one podstawowym budulcem w meblarstwie. Bez nich ciężko byłoby stworzyć szafę, półkę, czy parapet. To tak naprawdę szkielet naszych mebli. Płyty meblowe możemy zakupić w wielu miejscach. Firmy, które je oferują ogłaszają się także w Internecie, gdzie łatwo możemy porównać ich oferty, oraz cenę i wybrać najkorzystniejsza opcję.

By Redakcja

Mam na imię Mariusz. Z branżą budowlaną związany jestem od lat, również zawodowo. Na blogu publikuję głównie w dziale "Budowa domu", gdzie doradzam najlepsze rozwiązania zarówno początkującym, jak i doświadczonym "budowniczym".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *