Inwestycje budowlane przeprowadzane w Polsce, są opracowywane co kwartał przez Telefoniczną Agencję Informacyjną.

Zgodnie z tymi danymi, w bieżącym roku najwięcej inwestycji planowanych ogłosiły dwa województwa, a mianowicie mazowieckie oraz kujawsko-pomorskie., natomiast regionem o najmniejszej ilości inwestycji budowlanych jest województwo opolskie.

Pierwsze pół roku, to okres w którym obliczono, że powstanie 2 772 nowych inwestycji. Biorąc pod uwagę charakter wykonywanych inwestycji budowlanych, należy wymienic kolejno  działania dotyczące tworzenia nowych obiektów, następnie planowano inwestycje drogowe, prace wodno-kanalizacyjne, energoelektryczne, a kolejno inwestycje związane z ciepłownictwem i gazem.

1189655_construction_2Z kolei w trzecim kwartale, zgodnie z danymi zebranymi również przez Telefoniczną Agencję Informacyjną, województwami przodującymi w ilości planowanych inwestycji są: niezmiennie województwo mazowieckie, a obok tuz niego także dolnośląskie i wielkopolskie. Podobnie jak wcześniej, województwo opolskie znajduje się na ostatnim miejscu.

Tym razem nowe inwestycje maja objąć 1 255 obszarów działania, wśród których obok zadań występujących w poprzednich kwartałach, znalazły się także termomodernizacja, geodezja, geologia, kartografia, czy zagospodarowanie przestrzenne. Podobnie, inwestycje planowane mają dotyczyć głównie budowy obiektów oraz dróg. W stolicy Polski, powstaje największa ilość nowych inwestycji od początku roku aż do teraz, o charakterze publicznym, co stanowi zjawisko logiczne, ze względu na funkcję jaką pełni Warszawa, a także ilość jej mieszkańców i ciagle rosnące zapotrzebowania tego miasta, oraz pełnienie przez nego funkcji reprezentacyjnych naszego kraju.

Biorąc pod uwagę inwestycje budowlane na ostatni kwartał, najwięcej palnów inwestycyjnych przewidziano podobnie jak w poprzednich dla województwa mazowieckiego, natomiast najmniej dla opolskiego, z czego głownie chodzi tutaj o budowę dróg i autostrad.

By Redakcja

Mam na imię Mariusz. Z branżą budowlaną związany jestem od lat, również zawodowo. Na blogu publikuję głównie w dziale "Budowa domu", gdzie doradzam najlepsze rozwiązania zarówno początkującym, jak i doświadczonym "budowniczym".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *