Głównym zadaniem wentylacji jest usuwanie z pomieszczeń zanieczyszczenia powietrza, wilgoci oraz roztoczy, a następnie dostarczenie w to miejsce powietrza świeżego. Właściwie działająca instalacja wentylacyjna powoduje obniżenie stężenia szkodliwych zanieczyszczeń w powietrzu do stanu, w którym organizm człowieka może je zaakceptować.

_Files_Thumbs_150057

Istnieje kilka rodzajów wentylacji począwszy od grawitacyjnej, a kończąc na mechanicznej. Dodatkowo wentylacja mechaniczna dzieli się na: nawiewną, wywiewną oraz nawiewno-wywiewną.

Każdy wentylator dostępny na rynku (zobacz: http://www.wentylatorysklep.pl) posiada własne zastosowanie i umieszczany jest w miejscach do tego przeznaczonych. I tak oto wentylatory kanałowe doskonale spełniają swoje funkcje w mieszkaniach, sklepach oraz lokalach, wentylatory przemysłowe w miejscach pracy, w których maszyny oraz procesy technologiczne emitują dużą ilość zanieczyszczeń, a wentylatory transportowe w zakładach pracy takich jak np. meblarskie, w których znajduje się mnóstwo odpadów sypkich.

Wentylatory pomagają w codziennym funkcjonowaniu dbając o czyste powietrze w pomieszczeniach. Nie przestrzeganie zasad higieny pracy może spowodować duże problemy zdrowotne.

By Redakcja

Mam na imię Mariusz. Z branżą budowlaną związany jestem od lat, również zawodowo. Na blogu publikuję głównie w dziale "Budowa domu", gdzie doradzam najlepsze rozwiązania zarówno początkującym, jak i doświadczonym "budowniczym".

One thought on “Rola wentylacji w codziennym życiu”
  1. Krótko i na temat 🙂 wentylacja odgrywa bardzo ważną rolę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *