Balkon lub taras w naszym mieszkaniu może być atrakcyjny przez większą część roku. Zadbajmy o niego szczególnie późnym latem i wczesną jesienią, kiedy aura pozwala jeszcze na cieszenie się słońcem w tej zielonej części naszego mieszkania. Podpowiadamy Wam, jakie kwiaty warto posadzić na balkonie jesienią.

1

  1. Wbrew pozorom jesień jest najbardziej kolorową porą roku. Mowa tu nie tylko o wielobarwnych liściach, spadających z drzew, ale także fantazyjnych, jesiennych kwiatach i roślinach. Nawet późną jesienią możemy posadzić wiele odmian kwiatów, które kwitną długo i w intensywnych kolorach. Są to zarówno rośliny kwitnące nieprzerwanie od wielu miesięcy, jak i te, których pora zakwitnięcia przypada właśnie na jesień.
  2. Jakie rośliny wybrać, aby nie „stracić” tej niezwykłej pory roku? Przede wszystkim te, które są typowo jesienne, a tych – wbrew powszechnym opiniom – jest bardzo wiele. Prym wiodą oczywiście wspaniałe, intensywne wrzosy oraz chryzantemy. Obie te rośliny dostaniemy w większości sklepów i bez problemu możemy postawić je w doniczkach na balkonie naszego mieszkania. Chryzantemy dostaniemy w wielu kolorach: od bordowego, aż po żółty. Wrzosy dostępne są w wersji białej, fioletowej i bordowej.
  3. Dla tych, którzy szukają niestandardowych rozwiązań i wyjątkowych kwiatów na balkon, proponujemy marcinki. Astry kwitną bardzo długo i intensywnie. Mogą rosnąc w doniczkach, albo być wsadzone do ziemi. Podobnie z jeżówką purpurową. Kwitnie ona aż od kwietnia do października i co najważniejsze – jest byliną zimującą. Jeśli odpowiednio ją zabezpieczmy, na wiosnę zakwitnie ponownie i będziemy mogli cieszyć się jej urokiem.
  4. Jeśli pogoda nie jest łaskawa i temperatury na zewnątrz są już dużo niższe, powinniśmy wybrać te rośliny, które dobrze znoszą chłodniejsze noce i lekkie przymrozki. Szczególnie dobrze z niekorzystną aurą poradzi sobie begonia, która jest rośliną jednoroczną, ale kwitnie od kwietnia aż do mrozów oraz sępota, która jest bardzo efektownym pnączem. Tę roślinę możemy trzymać na naszym balkonie aż do pierwszych przymrozków.

 

Artykuł powstał przy współpracy:

By Redakcja

Mam na imię Mariusz. Z branżą budowlaną związany jestem od lat, również zawodowo. Na blogu publikuję głównie w dziale "Budowa domu", gdzie doradzam najlepsze rozwiązania zarówno początkującym, jak i doświadczonym "budowniczym".

2 thoughts on “Jak ozdobić balkon jesienią?”
  1. Temat ciekawy i warto poświęcić chwilę uwagi podczas dekoracji ponieważ efekt końcowy jest warty ciężkiej pracy 😉

  2. Jesienią różnie bywa z pogodą, więc warto, żeby kolory i dekoracje balkonu cieszyły nasze oko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.