Morskie odcienie doskonale sprawdzają się we wnętrzach. Są niebanalne i wyjątkowe – z pewnością zaskoczą odwiedzających nas gości. Możemy wykorzystać je na rozmaite sposoby. Puśćmy wodze fantazji i postawmy na dodatki marynistyczne, które będą wyjątkową ozdobą naszego mieszkania.

  1. Art2Ozdoby w stylu marynistycznym wprowadzają do wnętrza pozytywną energię i dobry nastrój. Dlaczego? Abstrahując od ich niewątpliwych walorów estetycznych należy pamiętać, że przywodzą na myśl przede wszystkim wakacje. Czas wolny, urlop, lato, słońce, morze… Z tym wszystkim kojarzą się nam marynistyczne dodatki. Warto umieścić je w swoim wnętrzu, aby odciągały od szarej, jesiennej rzeczywistości.
  2. Dodatki marynistyczne opierają się przede wszystkich na motywach żeglarskich. Będą to oczywiście muszelki, piasek, większe lub mniejsze łódki, modele okrętów, muszelki, paski czy kotwice. Oryginalnym dodatkiem są listy lub miniaturowe statki w butelce, klasyczne kompasy czy rybki nadrukowane na fakturach. W naszym mieszkaniu możemy zawiesić na ścianie stare wiosło lub replikę koła jachtowego, a w bibliotece zainstalować prawdziwy hamak!
  3. Oczywiście dodatki marynistyczne to nie tylko te związane z żeglarstwem czy rybactwem. To przede wszystkim oryginalne i naturalnie tworzone i plecione tkaniny. Będą to bawełniane i jutowe dodatki z których możemy stworzyć worki, narzuty, plecy czy koce. Można dodać do tego wiklinę, z której tworzone są różnego rodzaju kosze, pojemniki na drobiazgi i urocze puzderka, które położyć można w sypialni czy kuchni.
  4. Na koniec pamiętajmy o tym, że wybierając dodatki marynistyczne, należy mieć na uwagę odpowiednią kolorystykę i aranżację naszego mieszkania. Wiadomo, że najbardziej będą one pasowały do wszelkich odcieni niebieskiego: od gołąbkowego, bladoniebieskiego, przez turkusowy, aż po granatowy. Dodatkowo pięknie pasować będzie do nich biel, czerń i szarości. Nie musimy oczywiście rezygnować z intensywnych kolorów fluo czy klasycznych beży i brązów.

Artykuł powstał przy współpracy

By Redakcja

Mam na imię Mariusz. Z branżą budowlaną związany jestem od lat, również zawodowo. Na blogu publikuję głównie w dziale "Budowa domu", gdzie doradzam najlepsze rozwiązania zarówno początkującym, jak i doświadczonym "budowniczym".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *