Szukasz pomysłów na udekorowanie świątecznego stołu? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka sprawdzonych propozycji. W przedświątecznej bieganinie nie zapomnij o tym, aby zadbać o odpowiednią oprawę wigilijnego stołu. Warto przygotować ciekawe i oryginalne ozdoby na nakrycie dla każdego z domowników. Nawet potrawy będą smakowały inaczej.

  • Art2Przede wszystkim powinniśmy zacząć od wyboru odpowiedniej wersji kolorystycznej. Powinna ona pasować o wystroju pomieszczenia, naczyń oraz pozostałych dekoracji, jakie znajdą się na stole. Warto zastanowić się, jaki kolor będzie bazą dekoracji i do niego dobrać odpowiednie akcenty kolorystyczne. Najczęściej bazą będzie obrus i talerz, na którym będziemy umieszczać naszą dekorację. Oczywiście świąteczną w odpowiednich kolorach.
  • Czym ozdobić świąteczny stół? Możemy wykorzystać kilka sprawdzonych elementów. Na pewno pasować tutaj będą świeże gałązki igliwia, które jak nic innego kojarzą się ze Świętami. Dodatkowo pięknie pachną i kolorystyczne ożywiają wygląd stołu. Możemy wstawić je do wazonu, a także położyć małą gałązkę na każdym nakryciu. Dodatkowo wykorzystajmy pomarańcze lub mandarynki. Pokrójmy je w plastry i zasuszmy, a następnie umieśćmy na stole.
  • Znakomitym pomysłem na dodatek do świątecznej dekoracji będą także fantazyjnie zapakowane czekoladki albo cukierki w formie świątecznych lasek. Do tego możemy dołączyć bombki, gwiazdy betlejemskie albo gwiazdki z choinki. Całość wystarczy przewiązać wstążką, tasiemką albo ozdobnym sznurkiem. Pod spód możemy położyć trochę wigilijnego sianka, aby stało się za dość tradycji. Jeśli mamy śnieg w srayu, spryskajmy nic odrobinę naszą dekorację.
  • Nie zapominajmy o serwetkach! W okresie Świąt Bożego Narodzenia w sklepach następuje prawdziwy wysyp świątecznych akcesoriów i dekoracji. Tak jest też z serwetkami, które bez problemu dostaniemy w różnych świątecznych i zimowych wzorach: a to w renifery, a to w bombki, choinki lub mikołaje. Zadbajmy o to, aby przy każdym nakryciu znalazła się taka serwetka. Możemy umieścić ją po prostu z boku nakrycia lub ułożyć ją w fantazyjny kształt niczym orgiami!

 

Artykuł powstał we współpracy z: www.krasinskiego58.homeinvest.pl i www.homeinvest.pl

By Redakcja

Mam na imię Mariusz. Z branżą budowlaną związany jestem od lat, również zawodowo. Na blogu publikuję głównie w dziale "Budowa domu", gdzie doradzam najlepsze rozwiązania zarówno początkującym, jak i doświadczonym "budowniczym".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.