Jeśli w tym roku postanowiliśmy urządzić Sylwestra w domu, zadbajmy o właściwe przystrojenie i…zapełnienie stołu! Oprawa stołu i liczne dodatki są konieczne, aby wprowadzić do naszego mieszkania noworoczny nastrój. Ważne, aby było kolorowo i błyszcząco – w końcu nadchodzi Nowy Rok i rozpoczyna się karnawał!

  1. Art5Sylwester to jedyna taka noc w roku. Czekamy na nią bardzo długo, bo przecież całe 365 dni. W taki wieczór nasze mieszkanie musi prezentować się wyjątkowo. A skoro i mieszkanie to i ta najważniejsza jego część, jaką jest stół. To przy nim będziemy biesiadować. W jaki sposób go udekorować? Musimy zadbać o kilka konkretnych elementów oraz o to, aby było spójnie. Po pierwsze, nie należy przesadzić – mniej znaczy więcej!
  2. Przede wszystkim zadbajmy o to, aby wszystkie dodatki i dekoracje na stole były utrzymane w jednej tonacji kolorystycznej. Może to być jeden lub dwa współgrające ze sobą kolory. Wszystko powinno do siebie pasować. Ważny będzie tutaj wybór serwetek, które położymy przy każdym nakryciu oraz świec. Świece możemy umieścić w świeczniku albo w specjalnych wysokich wazonach – wówczas nie musimy obawiać się tego, iż się przewrócą.
  3. Nie zapomnijmy o tym, aby przygotować ozdobę, która będzie bazą naszego stołu. Może to być świąteczna serweta lub ozdobny obrus. W sylwestrową noc możemy nieco zaszaleć i wybrać kolorowe, błyszczące podkładki pod szklanki lub talerze – ważne, aby było z pomysłem. Dodatkowo na środku stołu umieśćmy stroik z gałązek igliwia. Możemy je przyozdobić bombkami lub kokardkami – w końcu okres świąteczny wciąż trwa!
  4. Chcemy zaskoczyć gości? Postawmy na ciekawą zastawę. Nie chodzi oczywiście o wymienianie talerzy i zastawy, ale o jakiś jedne, interesujący akcent. Mogą to być fikuśne kieliszki z zabawnymi obrazkami albo oryginalne kubki. Jeśli nie jesteśmy gotowi na nowy zakup – możemy ozdobić te naczynia, które mamy. Przewiążmy lampki do szampana ozdobną, brokatową wstążką, a kieliszki owińmy błyszczącą folią – na gościach z pewnością zrobi to wrażenie!

Przy współpracy:

By Redakcja

Mam na imię Mariusz. Z branżą budowlaną związany jestem od lat, również zawodowo. Na blogu publikuję głównie w dziale "Budowa domu", gdzie doradzam najlepsze rozwiązania zarówno początkującym, jak i doświadczonym "budowniczym".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.