baseny ogrodowe

Baseny ogrodowe cieszą oko właściciela jednocześnie wzbudzając zazdrość u sąsiadów. Jeśli chcemy,  by służyły nam jak najdłużej, musimy zainwestować nieco w sprzęt do oczyszczania  basenu.

baseny ogrodoweRynek oferuje rozbudowany asortyment urządzeń do jego pielęgnacji. Narzędzia te mogą pracować na powierzchni lub dnie basenu. Wybór odpowiedniego z nich na pewno będzie uzależniony od ceny i przeznaczenia. Począwszy od urządzeń ręcznych, a kończąc na automatycznych odkurzaczach.

Pierwszy na liście zakupów, jakie poczynić powinni gospodarze posiadający na swoich działkach baseny ogrodowe  powinien znaleźć się podbierak przeznaczony do usuwania zanieczyszczeń i liści z powierzchni wody. Podbieraki składają się z długiej, kilkumetrowej, teleskopowej rury oraz wykonane są z lekkich materiałów. Niektóre dodatkowo posiadają skrobaki, przy pomocy których z łatwością usuniemy osad z dna basenu.

Droższą inwestycją będzie zakup odkurzacza. W tym przypadku rynek oferuje ręczne lub automatyczne odkurzacze, którymi można wyczyścić basen. Koszt odkurzacza ręcznego jest dużo wyższy niż ręcznego. Odkurzacz ręczny posiada szczotkę, teleskopową rurę oraz filtr, przez który przepływa woda. Natomiast odkurzacz automatyczny nie wymaga zaangażowania, jest to samobieżne urządzenie, które można obsługiwać pilotem bądź mikroprocesorem.
Czyszcząc nasz basen ogrodowy nie możemy zapomnieć o dezynfekcji środkami chemicznymi najczęściej z chlorem, tlenem bądź z ozonem.

Po wyczyszczeniu basen ogrodowy nabiera blasku, można ponownie korzystać z ochłody i relaksu jaki z sobą niesie, cieszyć się słońcem i ciepłem lata.

By Redakcja

Mam na imię Mariusz. Z branżą budowlaną związany jestem od lat, również zawodowo. Na blogu publikuję głównie w dziale "Budowa domu", gdzie doradzam najlepsze rozwiązania zarówno początkującym, jak i doświadczonym "budowniczym".

One thought on “Czyszczenie basenów ogrodowych”
  1. Sam basen kupić to nie sztuka, trzeba jeszcze o niego dbać, a to niestety dodatkowe koszty i praca. No ale, kto by się nie poświęcił dla tej przyjemności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *