Baseny ogrodowe na naszych podwórkach

Jak łatwo zauważyć ostanie lata zapewniają nam coraz wyższe temperatury, nie dziwi więc specjalnie fakt, iż wzorem zachodnich sąsiadów coraz więcej z nas, jeśli tylko pozwalają na to możliwości finansowe decyduje się na budowę przydomowych basenów.

Jednak tego typu inwestycja wymaga odpowiedniego zaplanowania i rozważenia kilku możliwości. Do jednych z najistotniejszych kwestii należą lokalizacja i warunki terenowe, a także możliwości finansowe, jakimi dysponuje inwestor. Decydując się na budowę odpowiedniego zbiornika musi zdawać sobie sprawę z faktu, iż tego typu konstrukcja będzie stałym elementem krajobrazu, o niezmiennym przez co najmniej kilka lat położeniu. Betonowe baseny ogrodowe konstruowane są zazwyczaj w oparciu o niecki całkowicie lub częściowo zanurzone w podłożu. W zależności od wymagań klienta do ma on do wyboru zarówno niecki wykonane z żelbetonu, budowane z betonowych pustaków, czy elementów plastikowych pokrywanych folią, które są najmniej trwałe.

epublisz.pl

Często spotykanym rozwiązaniem jest połączenie konstrukcji betonowych z laminatem – w przypadku powstałych uszkodzeń łatwo je zamaskować, przykrywając kolejną warstwą lakieru.

Budowa stacjonarnego basenu ogrodowego, mimo szerokiej puli dostępnych rozwiązań, to nadal wysoce kapitałochłonne przedsięwzięcie, na które większość z nas nie może sobie pozwolić. Dlatego bardzo niezwykle atrakcyjną alternatywę stanowią przenośne konstrukcje, montowane wraz z nadejściem nowego sezonu. Pozwalają nie tylko uniknąć kilku czy nawet kilkunastokrotnie wyższych wydatków ale i czasu koniecznego do wykonania prac budowlanych, a zmiana ich położenia nie sprawia praktycznie żadnego problemu.

W chwili obecnej polski rynek przedstawia szeroką ofertę tego typu rozwiązań, dotyczy to zarówno gabarytów, konstrukcji jak i sposobu wykonania zbiorników. Nie ma również większego problemu z dobraniem koniecznych akcesoriów pozwalających na dłużej zachować basen we właściwym stanie i przez lata cieszyć się z jego użytkowania.

By Redakcja

Mam na imię Mariusz. Z branżą budowlaną związany jestem od lat, również zawodowo. Na blogu publikuję głównie w dziale "Budowa domu", gdzie doradzam najlepsze rozwiązania zarówno początkującym, jak i doświadczonym "budowniczym".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *