Baseny ogrodowe – luksus w zasięgu ręki

Ubiegłoroczne, coraz  cieplejsze lata, podnoszące się temperatury i zamożność klientów sprawiają, iż coraz więcej z nas decyduje się na budowę basenów w przydomowych ogródkach. Jak się okazuje montaż takiego zbiornika nie zawsze oznaczać musi kuriozalne wydatki.

Na naszym rynku już od jakiegoś czasu spotkać można baseny ogrodowe stanowiące alternatywę dla budowlanych konstrukcji. W ich przypadku nie musimy martwić się o angażowanie ekip budowlanych, a konieczny do poniesienia koszt może być kilka lub nawet kilkanaście razy niższy. W takiej sytuacji nie ma też problemów z zmianą lokalizacji zbiornika, który możemy dowolnie przenosić w zależności od upodobań.

twojglos.com.pl

Najpopularniejsze baseny ogrodowe to te o owalnym kształcie, prostokątne, lub kwadratowe. Ich gabaryty dobierane są zazwyczaj do możliwej do zagospodarowania wolnej przestrzeni, liczby korzystających z nich domowników. Zastanawiając się nad wyborem konkretnego modelu warto dobrze przekalkulować koszty i sprawdzić oferty kilku producentów – mogą się one znacznie różnić.

Przygotowując teren pod przyszły basen ogrodowy należy przede wszystkim oczyścić i dobrze wyrównać teren. Najlepiej pod przyszły basen przygotować stabilna posadzkę, np. w postaci utwardzonej ziemi, czy betonowej konstrukcji. W przypadku wielu basenów dmuchanych, montaż ogranicza się jedynie do nadmuchania zbiornika za pomocą specjalnej, niezbyt skomplikowanej do obsłużenia pompy. Bardziej zaawansowane modele wymagać mogą zastosowania konstrukcji wsporczej. Przydadzą się także filtry i akcesoria pomagające zachować czystość i dobry stan zbiorników.

By Redakcja

Mam na imię Mariusz. Z branżą budowlaną związany jestem od lat, również zawodowo. Na blogu publikuję głównie w dziale "Budowa domu", gdzie doradzam najlepsze rozwiązania zarówno początkującym, jak i doświadczonym "budowniczym".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.