Basen ogrodowy

Coraz częściej pojawiają się informacje o ocieplającym się klimacie naszego kraju, czego potwierdzeniem mogą być ostatnie upalne lata. Nic więc dziwnego, iż coraz więcej klientów, dysponujących wolną przestrzenią w ogrodzie decyduje się na budowę basenu.

Jednak koszt budowy takiego zbiornika, sięgający kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych dla wielu zainteresowanych stanowi barierę nie do przeskoczenia. Idealną alternatywą wówczas wydają się być baseny ogrodowe. Za tego typu rozwiązaniem przemawiają również inne argumenty, a mianowicie możliwość zmiany lokalizacji basenu w zależności od upodobań, aktualnej koncepcji. Jeżeli tylko pozwalają na to warunki możemy rokrocznie zmieniać usytuowanie zbiornika, nie martwiąc się uciążliwymi komplikacjami.

polskainfo24.pl

Klienci zazwyczaj decydują się na baseny okrągłe, lub prostokątne, które najłatwiej wkomponować w strukturę ogrodu. Zastanawiając się nad wyborem konkretnego modelu prócz kosztów, pod uwagę należy wziąć nie tylko możliwości finansowe inwestora, możliwą do zagospodarowania powierzchnię, ale i liczbę domowników, którzy zażywać będą kąpieli.

Samo przygotowanie terenu w większości przypadków ogranicza się do uporządkowania terenu pod basen, wyrównania powierzchni. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest też przygotowanie stabilniejszego podłoża, np. z utwardzonej ziemi czy betonowej wylewki. Zazwyczaj basen ogrodowy wymaga jedynie napompowania i napełnienia wodą, po tych kilku czynnościach jest już praktycznie gotowy do użycia. Nieco bardziej zaawansowane modele wymagać mogą konstrukcji wspomagających, ale ich zbudowanie również nie jest zbyt skomplikowaną, ani trudną czynnością. Potem pozostaje już tylko cieszyć się z komfortu jaki niosą za sobą kąpiele w upalne, słoneczne lata.

By Redakcja

Mam na imię Mariusz. Z branżą budowlaną związany jestem od lat, również zawodowo. Na blogu publikuję głównie w dziale "Budowa domu", gdzie doradzam najlepsze rozwiązania zarówno początkującym, jak i doświadczonym "budowniczym".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *