zegar okrągły ścienny

Współczesne zegary to przykład pięknego elementu dekoracyjnego do wnętrza, który jednocześnie pełni bardzo użyteczną funkcję – odmierza czas i wskazuje godzinę. Warto zainwestować odrobinę więcej w designerskie zegary na ścianę, które będą świetnym dopełnieniem do mieszkania urządzonego w stylu skandynawskim czy loftowym. Modnych wzorów nie brakuje. Zachęcająco prezentują się zarówno zegary wykonane z drewna, marmuru czy innego kamienia, jak też lżejszych i bardziej delikatnych materiałów, takich jak plastik.

Zegary okrągłe jako element dekoracyjny do domu


Polacy pokochali pięknie mieszkać i z przyjemnością myszkują wśród oferty sklepów internetowych w poszukiwaniu ciekawych dodatków do wnętrz. Wciąż największą popularnością cieszą się te nawiązujące do stylu skandynawskiego, jednak od pewnego czasu chętnie wybierane są też dodatki w stylu loftowym czy glamour. Zegary okrągłe do zawieszenia na ścianie to doskonała propozycja dla osób szukających ładnych rzeczy do domu, które jednocześnie będą spełniały określoną funkcję i nie będą stanowiły tylko i wyłącznie tak zwanego „kurzołapa” . Dla wielu osób użyteczność nowego przedmiotu do domu jest tak naprawdę najważniejszym wyznacznikiem tego, czy przeznaczą one na niego pieniądze. Zegar w salonie bez wątpienia spełnia ważną praktyczną funkcję, a poza tym zdobi. Może świetnie urozmaicić galerię ścienną z obrazów i plakatów, lub być głównym punktem skupiającym uwagę i wzrok, jeżeli na ścianie nie znajdują się inne dodatki.

Interesujące zegary na ścianę

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się wszelkie dodatki do domu wykonane z naturalnych materiałów, takich jak na przykład drewno czy marmur. Jednocześnie Polacy lubią również elementy dekoracyjne z metalu, na przykład w kolorze czarnym lub złotym. To właśnie w takich trendach utrzymane są współczesne okrągłe zegary na ścianę. Cyferblat takiego zegara może wyglądać zupełnie klasycznie, może być też nowatorski i nawiązujący do minimalizmu. Wtedy zdobią go jedynie delikatne wskazówki. Takie dodatki na ścianę zwykle kosztują odrobinę więcej, stanowią jednak iście designerski element wyposażenia. Można sięgnąć też po zegar tańszy, wykonany na przykład z plastiku czy metalu. Takie modele bardzo często nawiązują do stylistyki retro i vintage. Szeroki wybór zegarów ściennych pozwala na znalezienie modelu perfekcyjnie pasującego do wystroju konkretnego wnętrza. Zegar może stanowić jedynie drobny element dekoracyjny lub przykuwać uwagę. To jeden z perfekcyjnych dodatków do domu, pełniących przy tym niezwykle przydatną funkcję.

By Redakcja

Jestem młodszą redaktorką. Ogarniam przede wszystkim dział związany z aranżacją i projektowaniem wnętrz, gdzie staram się zaszczepić czytelnikom nowoczesne spojrzenie na własne wnętrze. Największym podziękowaniem za treści są komentarze ostawiane pod nimi ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *