folia bąbelkowa Rzeszów

Folię bąbelkową znamy wszyscy jako materiał służący do zabezpieczania przesyłek. Jej zalety akurat w tym obszarze można wymienić jednym tchem. Amortyzuje, chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi, wilgocią, dopasowuje się do kształtu przedmiotów, służy jako wypełnienie większych paczek. A czy w domowym użytku też znajdzie się miejsce dla tak uniwersalnego materiału? Jak najbardziej!

Przeprowadzki

Zaczniemy od rzeczy najbardziej oczywistych. Ale klika kolejnych propozycji alternatywnego zastosowania, jakie może mieć folia bąbelkowa, na pewno zaskoczy. Podczas przeprowadzek ten materiał oczywiście świetnie zabezpieczy przedmioty pakowane do kartonów. Ale można jej również użyć do ochrony mebli – w szczególności naroży, które łatwo uszkodzić.

folia bąbelkowa Rzeszów

Żywność

Przewozisz ciepłą żywność i chcesz, żeby zachowała swoją temperaturę? Folia bąbelkowa świetnie nada się do tego celu. Owiń nią dokładnie naczynie z ciepłym posiłkiem i gotowe. Ale to nie wszystko. Folia bąbelkowa utrzyma również tę niską temperaturę. Jeśli nie masz toreb termicznych, możesz jej użyć do transportu produktów zamrożonych czy lodów.

Przechowywanie

Zdarza się, że przedmioty ułożone w szufladach poruszają się, gdy tylko ją otwieramy. To najczęściej dlatego, że dno szuflady wykonane jest z gładkiego, a tym samym śliskiego materiału. Jest na to sposób, oczywiście z wykorzystaniem folii bąbelkowej. Jeśli wyłożymy nią dno szuflady, rzeczy pozostaną na swoim miejscu.

Otulina

Jest wiele roślin, które nie wytrzymują niższych temperatur. By w nich przetrwały, trzeba je zabezpieczyć otuliną. I właśnie jako taka ogrodnicza otulina bardzo dobrze sprawdzi się folia bąbelkowa. Polecamy szczególnie do roślin hodowanych w donicach.

Uszczelnienie

Zamknięte w pęcherzykach folii powietrze to świetny izolator. Można użyć go do doszczelnienia okien, które są gorszym stanie technicznym. Oczywiście, nie jest to eleganckie rozwiązanie i na dłuższą metę trzeba pomyśleć o czymś bardziej trwałym. Ale w sytuacjach „podbramkowych”, warto o nim pamiętać.

By Redakcja

Jestem młodszą redaktorką. Ogarniam przede wszystkim dział związany z aranżacją i projektowaniem wnętrz, gdzie staram się zaszczepić czytelnikom nowoczesne spojrzenie na własne wnętrze. Największym podziękowaniem za treści są komentarze ostawiane pod nimi ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *