Nagrzewnice to urządzania, które służą do ogrzewania powietrza. Wykorzystuje się je do ogrzewania różnego typu pomieszczeń, w tym m.in. magazynów, warsztatów, szklarni, placów budowy czy też hal. Mają one również zastosowanie w miejscach, gdzie z jakiś przyczyn instalacja grzewcza nie może zostać zamontowana bądź uległa ona awarii.

nagrzewnicaNagrzewnice można podzielić ze względu na różne parametry. Kategoryzując je ze względu na ich przeznaczenie, wyróżnia się nagrzewnice pomieszczeniowe, samochodowe, przemysłowe. Biorąc pod uwagę aspekty ich budowy, mogą to być z kolei nagrzewnice stacjonarne, mobilne, wiszące lub wbudowane w zespół maszyn. Natomiast stosując podział ze względu na rodzaj zużywanego paliwa, wyróżnia się nagrzewnice olejowe, elektryczne, wodne, na paliwa stałe bądź gazowe. Należy zaznaczyć, iż każdy rodzaj nagrzewnicy, z racji swojej specyfiki, działa w inny sposób.

Nagrzewnice wodne są podgrzewana aluminiowym wymiennikiem, poprzez który przepływa gorąca woda. W przypadku nagrzewnic olejowych źródłem ciepła jest najczęściej olej opałowy, który jest wtryskiwany do komory spalania poprzez dyszę paliwową i w ten sposób ogrzewa powietrze. Z kolei, nagrzewnice gazowe działają w sposób identyczny jak nagrzewnice olejowe, tyle że w ich przypadku czynnikiem cieplnym jest gaz, a nie olej.

Należy zaznaczyć, iż wykorzystanie nagrzewnic do ogrzewania powietrza jest rozwiązaniem bardzo korzystnym, chociażby z racji ich funkcjonalności, łatwego użytkowania, dużej dostępności paliwa czy też ogólnodostępnego serwisu.

Więcej informacji na temat nagrzewnic można znaleźć na: http://www.nagrzewnice.info.pl/.

By Redakcja

Mam na imię Mariusz. Z branżą budowlaną związany jestem od lat, również zawodowo. Na blogu publikuję głównie w dziale "Budowa domu", gdzie doradzam najlepsze rozwiązania zarówno początkującym, jak i doświadczonym "budowniczym".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *