Kratka wentylacyjna jest traktowana zazwyczaj wyłącznie jako element systemu wentylacyjnego, który ma stanowić osłonę otworu wentylacyjnego przed wylotem ciepłego powietrza z kominka. Jednak współczesne rozwiązania są na tyle innowacyjne, iż pozwalają spersonalizować kratkę wentylacyjną w formę fotokratki, przez co jest ona nie tylko unikalna, ale i stanowi element dekoracyjny kominka oraz całego pomieszczenia.

2Unikalność i specyfika fotokraket wynikają z możliwości wkomponowania w nie dowolnego zdjęcia, w efekcie czego klient otrzymuje w pełni spersonalizowany, do swoich oczekiwań, produkt. Zdjęcie, jakie ma zostać wstawione w fotokoratkę poddawane jest specjalnej obróbce programem komputerowym oraz implementacji technologicznej. Następnie, wybite w niej zostaje kilka tysięcy otworów o różnej wielkości, rezultatem czego jest w pełni niepowtarzalna kratka w wybranym przez klienta zdjęciem. W zestawie klient otrzymuje fotokratkę z wybranym zdjęciem, maskownice w  kolorze czarnym oraz ramkę montażową – białą bądź srebrną.

Co więcej, różnorodność nowoczesny form i kolorystki umożliwia idealne dopasowanie fotokratki do całościowego wystroju danego wnętrza oraz nadanie mu wymarzonego charakteru. Jest to zatem idealna opcja dla osób, które cenią sobie zindywidualizowane dekoracje, które łączą w sobie funkcjonalność z szykiem.

Nie można jednak pominąć głównego zadania jakie ma pełnić kratka kominkowa. Fotokratka jest bowiem nie tylko nieprzeciętną ozdobą, ale również w pełni profesjonalnym produktem. Unikalny design fotokratek jest wyłącznie elementem dodatkowym. Fotokratka, tak jak inne rodzaje kratek, ma  odpowiednio wysokie parametry wydajności oraz dużą powierzchnie czynną. Co również istotne, jest ona prosta w pielęgnacji i montażu co wpływa na jej wysoką użyteczność.

Przykłady innowacyjnych realizacji fotokratek można znaleźć na stronie .

By Redakcja

Mam na imię Mariusz. Z branżą budowlaną związany jestem od lat, również zawodowo. Na blogu publikuję głównie w dziale "Budowa domu", gdzie doradzam najlepsze rozwiązania zarówno początkującym, jak i doświadczonym "budowniczym".

One thought on “Fotokratka do kominka”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *