Budowanie obiektów sportowych to bardzo odpowiedzialne i wielkie przedsięwzięcie, gdyż trzeba pamiętać o tym, że budując np. stadion musimy zapewnić bezpieczeństwo osobom, które przychodzą na mecz w celu oglądniecie rozrywek sportowych w dobrych warunkach.

1285504_tennis_court_seatsDla kibiców najważniejsze tak naprawdę są trybuny sportowe, mają mieć wygodne siedziska, dobrze rozmieszczone w odpowiedniej odległości z racji tego, aby można było szybko i bez zbędnego czekania opuścić stadion. Dlatego też powstają różne projekty trybun tak, aby móc dopasować je odpowiednio do potrzeb danego obiektu.

Głównymi rodzajami trybun jakie dziś wyróżnimy to teleskopowe i stałe. Te pierwsze to inaczej trybuny składowe, które dają możliwość złożenia siedzisk podczas np. nieużytkowania ich czy też złych warunków atmosferycznych. Z kolei stałe preferowane są do pomieszczeń krytych ponieważ nie maja one możliwość składnia, dlatego też nie wolno narażać je na szkodliwe czynniki deszczu, śniegu czy słońca.

W przypadku trybun teleskopowych wprowadzono udogodnienie, że nie trzeba już składać pojedynczo krzesełek ręcznie, a można zrobić to zdalnie za pomocą pilota. Jest to niesamowita wygoda dla osób zarządzających obiektem.

Trybuna sportowa to poważna inwestycja zazwyczaj długoletnia, jednak trzeba liczyć się z tym, że możliwe są zniszczenia niezależne od personelu czy wykonawców.

Najważniejsze jest to, aby konstrukcja była dopasowana i dopracowana pod konkretny obiekt, wówczas możemy liczyć na to, że trybuna będzie służyła przez wiele lat, zapewniając publiczności komfort i bezpieczeństwo.

 

By Redakcja

Mam na imię Mariusz. Z branżą budowlaną związany jestem od lat, również zawodowo. Na blogu publikuję głównie w dziale "Budowa domu", gdzie doradzam najlepsze rozwiązania zarówno początkującym, jak i doświadczonym "budowniczym".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *