Salony zwykle charakteryzują się większą powierzchnią niż pozostałe pomieszczenia w domu jednorodzinnym. Nieco inaczej jest w przypadku mieszkania w bloku. Tam należy zadbać o każdą wolną przestrzeń, by dobrze rozplanować lokalizację mebli.

Współczesne wnętrza zachwycają swoją stylistyką oraz funkcjonalnością połączoną z wykorzystaniem wolnej przestrzeni. W dzisiejszych aranżacjach króluje rozmaite aranżacje, lecz warto pamiętać o tym, aby zachować większą przestrzeń, warto zdecydować się na meble o jak najprostszej formie. Będzie to oczywiście zależeć od tego na jaki wystrój jesteśmy zdecydowani. Dodatkowym walorem, aby nie stracić na przestrzenności są kolory. Prosta zasada jaka przy tym obowiązuje – im mniej różnorodnych kolorów tym lepiej. Dodatkowo, jasne kolory sprawią, że pomieszczenie wydawać się będzie znacznie większe niż jest w rzeczywistości.

Świetnym rozwiązaniem, coraz częściej stosowanym, jest zakup kominka do naszego salonu. Aby jego wygląd nie był zbyt banalny, ozdobna kratka kominkowa z pewnością nada nadzwyczajnego charakteru. Bez względu na to czy kominek jest tradycyjny, czy elektryczny, ociepli on atmosferę wewnątrz pomieszczenia. Dostępne są również kominki naścienne, które idealnie nadają się do mniejszych salonów, a wygląd i kratki ozdobne dopełnią zastosowany design.

Należy pamiętać, aby wystrzegać się zbyt wielu szczegółów, mogących zakłócić harmonię salonu, oraz optycznie ograniczyć jego przestrzeń. Bogata stylistyka, zbyt duża ilość kolorów czy zwłaszcza brak naturalnego światła to ważne elementy, których należy unikać. Kluczowe, aby całość aranżacji tworzyła rozluźniający klimat, który pozwoli zrelaksować się wieczorną porą.

Decydując się na fototapety na ściany w pokojach, należy pamiętać, aby nie były małych rozmiarów. Drobne wzory spowodują optyczne zmniejszenie pomieszczenia. Rezygnując jednak z fototapet, powinno się wypełnić każdą wolną przestrzeń meblami. Natomiast na podłodze trzeba wyrzekać się wzorzystych dywanów. Najlepiej gdy kolor podłogi będzie jednolity.
Tak urządzone pomieszczenie znacznie zwiększy optycznie swoją przestrzeń.

By Redakcja

Mam na imię Mariusz. Z branżą budowlaną związany jestem od lat, również zawodowo. Na blogu publikuję głównie w dziale "Budowa domu", gdzie doradzam najlepsze rozwiązania zarówno początkującym, jak i doświadczonym "budowniczym".

One thought on “Stylistyka salonu”
  1. Niesetety w bloku i przy 30 paru metrach o kominku można tylko marzyć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *