płytki

Najnowszym trendem w aranżacji wnętrza łazienki zdecydowanie jest kolor szary. Pojawia się on na ścianach, na podłodze i w dodatkach, jednak należy go stosować umiejętnie. Niestonowany przez miękkie tkaniny lub inne kolory może nadać wnętrzu klimat hali produkcyjnej. Jak tego uniknąć?

płytkiPierwszym, już wymienionym ocieplaczem klimatu są miękkie tkaniny. Zastosowanie ich w postaci zasłony, dywanika i ręczników automatycznie sprawi, że łazienka stanie się przytulniejsza. Warto podwoić efekt stosując ciepły kolor. W zależności od upodobań może to być czerwień, pomarańcz, żółć, brąz oraz wszelkie ich połączenia. Szary nie powinien występować na wszystkich ścianach, wystarczy, że płytki w tym kolorze położysz za lustrem lub wanną.

Ciekawym urozmaiceniem, który sprawdzi się przy tej barwie jest drewno. Coraz odważniej pojawia się ono w łazienkach, a to za sprawą specjalnych specyfików wprowadzanych na rynek, zwiększających jego odporność na wilgoć. Zaleca się też wybór gatunków egzotycznych i twardych, które będą miały podobną wytrzymałość co glazura. Drewno zastosować można na podłodze, pod umywalką lub jako obudowę wanny.

By Redakcja

Mam na imię Mariusz. Z branżą budowlaną związany jestem od lat, również zawodowo. Na blogu publikuję głównie w dziale "Budowa domu", gdzie doradzam najlepsze rozwiązania zarówno początkującym, jak i doświadczonym "budowniczym".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *