zakup mieszkania

Program rządowy „Rodzina na swoim” kończy się 31 grudnia 2012r. co ma wyraźny wpływ na ceny mieszkań na pierwotnym rynku nieruchomości. Jak wynika z zestawienia przygotowanego przez Dział Badań i Analiz firmy Emmerson S.A. dziś możemy kupić mieszkanie taniej niż na początku roku.

zakup mieszkania

Najmocniej ucierpiał rynek poznański. W ujęciu kwartowym ceny spadły tam, aż o 3,2 proc. Podobnie jest we Wrocławiu i Łodzi, gdzie mieszkania są tańsze o 2,3 proc. W Gdańsku zanotowano obniżkę o 1,2 proc., a w Katowicach ceny zaledwie drgnęły. Stabilna pozycja utrzymała się jedynie w Warszawie i Krakowie.

Jeśli chodzi o popyt na mieszkania, to jak informuje Piotr Wesołowski, wiceprezes zarządu Polnord S.A. „Pomimo trudnej sytuacji na rynku kredytowym oraz niepewności związanej z tym, co stanie się z programem „Rodzina na Swoim” Polnordowi udało się utrzymać w 3. kwartale sprzedaż mieszkań na niezmienionym poziomie w porównaniu z rokiem ubiegłym”. Deweloper donosi, że trzeci kwartał tego roku owocował w 234 sprzedane mieszkania (210 po uwzględnieniu rezygnacji), podczas gdy analogicznie w ubiegłym roku było to 237 lokali (213 po uwzględnieniu rezygnacji).

Nadchodzące  dwa miesiące to ostatnia szansa na skorzystanie z państwowego wsparcia finansowego „Rodzina na swoim”. Zapowiadany następca – „Mieszkanie dla Młodych” nie prezentuje się już tak korzystnie, a jego wejście w życie przewiduje się na drugą połowę 2013r.

By Redakcja

Mam na imię Mariusz. Z branżą budowlaną związany jestem od lat, również zawodowo. Na blogu publikuję głównie w dziale "Budowa domu", gdzie doradzam najlepsze rozwiązania zarówno początkującym, jak i doświadczonym "budowniczym".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *