Ładnie zaprojektowany dom czy ogród to gwarancja funkcjonalności oraz dobrego samopoczucia. Estetycznie wykończony przydomowy ogród podkreśli styl domu, a także okaże się świetnym miejscem na spotkania ze znajomymi podczas cieplejszych wieczorów. Na końcowy efekt składa się jednak wiele elementów, a więc nie tylko roślinność, lecz także nawierzchnia i użyte materiały. Dodatkowo dostępnych jest wiele ciekawych dodatków, dzięki czemu ogród nie tylko zyskuje na użyteczności, ale również staje się o wiele atrakcyjniejszy i stylowy.

gardenWybór materiałów, które mogą zostać wykorzystane podczas projektowania ogrodu jest przeogromny. Przykładowo z betonu, kamienia bądź drewna najczęściej tworzy się wszelakiego rodzaju podjazdy czy tarasy. Kostka granitowa świetnie spisuje się podczas wykładania ścieżek, alejek czy krawężników. Jeśli chodzi o wybór konkretnego podłoża to trzeba tutaj wziąć pod uwagę przede wszystkim w jaki sposób będzie ono użytkowane. Przykładowo inaczej sprawia będzie wyglądać w przypadku podjazdów do garaży, a inaczej podczas układania zwykłego alejki spacerowej. Cięższe obciążenie wymaga grubszej nawierzchni, natomiast na ścieżkach można wykorzystać delikatniejsze płyty.

Skoro już mowa o płytach warto zastanowić się też nad ich rozmiarami. Większe elementy z pewnością wizualnie powiększą mały ogród, natomiast mniejsze dają znacznie więcej możliwości podczas układania dekoracyjnego wzoru. Znaczne ma także sam kształt płyty i tak proste, bez zbędnych obłości wzory sprawiają wrażenie znacznie bardziej przejrzystego projektu. Wracając do materiału, należy wspomnieć, że nic nie stoi na przeszkodzi, aby je łączyć pomiędzy sobą. Przykładowo kombinacja betonu (który występuje w różnych kolorach) z drewnem czy kostką tworzą wyjątkowo oryginalne powierzchnie, które nadadzą ogrodowi szyku i nowoczesności.

Zaprojektowanie stylowego i funkcjonalnego ogrodu jednakże nie należy do prostych czynności, dlatego też warto skorzystać z pomocy specjalistów, znających się na temacie. Dobrą pracownią architektoniczną wartą polecenia jest Arcont z Rzeszowa http://arcont.pl/. Posiadając kilkunastoletnie doświadczenie w branży firma oferuje profesjonalnie przygotowane projekty, które spełnią wymagania nawet najbardziej wymagającego klienta.

By Redakcja

Mam na imię Mariusz. Z branżą budowlaną związany jestem od lat, również zawodowo. Na blogu publikuję głównie w dziale "Budowa domu", gdzie doradzam najlepsze rozwiązania zarówno początkującym, jak i doświadczonym "budowniczym".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *