Zawód projektanta wnętrz to fach, który z roku na roku zyskuje na popularności. I to zarówno jeśli chodzi o zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi, jak i ilość osób kształcących się w tym kierunku. Jednak na czym dokładnie polega praca projektanta wnętrz i jak wygląda rozwój tej dziedziny?

Wiedza profesjonalnego projektanta wnętrz nie może dotyczyć wyłącznie kwestii związanych z wnętrzarstwem, musi być ona znacznie bardziej wszechstronna. Powinien on bowiem znać się również na dziedzinach takich jak: budownictwo, urbanistyka, ekonomia, statystka, socjologia czy nawet psychologia. Dlatego też nie wystarczą tu wyłącznie umiejętności plastyczne, gdyż niezbędna jest również bardzo rozległa wiedza. Dziedzina ta charakteryzuje się także bardzo szybkim projektant wnętrzrozwojem i częstymi zmianami, dlatego kluczem do sukcesu w tej branży jest nieustanne dokształcanie się, i to zarówno poprzez odpowiednią literaturę jak i śledzenie obowiązujących i przewidywanie nadchodzących trendów. Trzeba w jakimś stopniu być tu swego rodzaju wizjonerem.

Jednak to, co w tym zawodzie najistotniejsze to indywidualne cechy osobowości, takie jakie ogromna kreatywność i umiejętność tworzenia projektów zgodnych z oczekiwaniami klientów. Nierzadko są one skrajnie różne, dlatego też od dobrego projektanta wnętrz wymagana jest bardzo duża elastyczność i pomysłowość.

Projektant wnętrz to osoba, która w sposób profesjonalny pomoże również w przygotowaniu mieszkania pod sprzedaż, czyli w tzw. home staging rzeszów. Jest to usługa niezwykle przydatna, gdyż za takie mieszkania, potencjalni nabywcy są w stanie zapłacić znacznie wyższą kwotę. Jest to więc dziedzina, w której sprawdza się właśnie projektant wnętrz rzeszów. Należy również zaznaczyć, iż jest to zawód o ogromnym stopniu konkurencyjności, dlatego też im dana osoba posiada więcej umiejętności i sprawdza się na wielu polach, tym większe jej szanse na realne zaistnienie w tej branży.

By Redakcja

Mam na imię Mariusz. Z branżą budowlaną związany jestem od lat, również zawodowo. Na blogu publikuję głównie w dziale "Budowa domu", gdzie doradzam najlepsze rozwiązania zarówno początkującym, jak i doświadczonym "budowniczym".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *