W ofercie firmy znajdują się wszystkie rodzaje kominków: kominki klasyczne, nowoczesne oraz stylowe rzeźbione. Dzięki niewielkiej wadze i zajmowanej powierzchni podłogi nasze kominki idealnie nadają się do waszych mieszkań szczególnie w budynkach wielokondygnacyjnych.  Nie musimy również martwić się o miejsce na składowanie opału i popiół powstający w wyniku spalania, gdyż możemy zainstalować w nich wkład elektryczny realistycznie imitujący płonące drewna lub węgiel. W naszej ofercie znajdziecie Państwo rewelacyjne wkłady norweskie, wkłady dovre.  Sercem kominka jest Wkład kominkowy (możemy nazwać go silnikiem kominka), a dobry silnik, jak w samochodzie, jest najważniejszy. Prowadzone badania naukowe wykazały, że drewno jest bardzo efektywnym, odnawialnym i ekologicznym źródłem energii. Kominkowy wkład grzewczy to rozwiązanie pozwalające wykorzystać do 97% energii ze spalania. Tradycyjne paleniska wykorzystują niecałe 20%.

Ogrzewanie kominkowe

Ogrzewanie kominkowe kryzys energetyczny, a także wysokie ceny ropy naftowej zmotywowały wiele firm z branży ogrzewnictwa do opracowania wydajnego urządzenia, w którym spalane byłoby drewno, a powstająca energia cieplna wykorzystana byłaby do ogrzewania domów jednorodzinnych. Dlatego badania skupiły się na urządzeniu, które mogłoby być wykorzystane w istniejących kominkach otwartych oraz w nowo budujących się kominkach. Wtedy to właśnie na rynku pojawiły się pierwsze urządzenia zwane dziś wkładami i kasetami kominkowymi. Dokonując wyboru wkładu kominkowego należy wziąć pod uwagę wszystkie elementy, które pozwolą docenić kominek  w przyszłości: komfort, niezawodność, wygląd zewnętrzny, gwarancję, koszt utrzymania.
JAKI KOMINEK WYBRAĆ?
Wybór wkładów i kaset kominkowych oferowanych przez różnych producentów jest bardzo szeroki. Dostępne są urządzenia z szybą z 1, 2 lub 3 stron. Różnią się one rozmiarami, kształtem, sposobem otwierania drzwiczek oraz elementami estetycznymi (wykończenia mosiężne lub pozłacane). My polecamy szczególnie kominki z wkładem norweskim. Kominki wyposażone we wkłady lub kasety kominkowe gwarantują pełne bezpieczeństwo użytkowania. Można rozpalić w nim ogień, dołożyć drewna, zamknąć drzwiczki i spokojnie wyjść z domu. Aby kominek był bezpieczny, należy go montować przy ścianach i na podłodze wykonanej z materiałów niepalnych.

By darteye

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *