Inteligentne instalacje – automatyka domu to połączenie wszystkich urządzeń i wyposażenia w Twoim domu, mogą komunikować się ze sobą i z Tobą.

Kiedy jesteś lub jesteście poza domem, mając inteligentny dom, możesz spokojne i bez obaw wyjechać na niespodziewaną wycieczkę. Nie martwiąc się o to, że nie ma kto doglądać Twojego dobytku. Natomiast kiedy już jesteś w domu, Twoje wspaniałe mieszkanie uprzyjemni Ci czas grając Twoje ulubione piosenki, natomiast gdy wchodzisz do pokoju medialnego natychmiast przyciemniania światła i tworzy nastrój dla oglądania filmu. Czy to czary? – Nie, to jest automatyzacja domu.

Wszystko w całym domu, korzystające z energii elektrycznej, może być wprowadzone do sieci domowej na Twój wyłączny rozkaz. Będziesz mógł Wydawać komendy czy to za pomocą głosu, pilota lub komputera. Najczęściej odnoszą się one do oświetlenia, bezpieczeństwa w domu, kina domowego oraz rozrywki. Idea inteligentnego domu i automatyzacji budynków stała się coraz bardziej powszechna. Analitycy przewidują, że ilość pieniędzy wydana na inteligentne instalacje sieci wzrośnie w 2010r ośmiokrotnie. Dlaczego inteligentne domy są coraz bardziej popularne? Czy są one łatwe w obsłudze? Zadzwoń do nas umów się na konsultacje, spotkanie, a przedstawimy Ci wszelkie dobrodziejstwa z domotyką związane. W oparciu o liczne doświadczenia naszych pracowników w realizacji wdrażania systemów elektrycznych, teletechnicznych oraz automatyki budynku (inteligentny budynek), przygotowaliśmy specjalną ofertę dla domów i rezydencji indywidualnych oraz budynków użytkowych. Oferta ta uwzględnia specyficzne potrzeby i wymagania klientów, zapewnia pełną elastyczność i możliwość konfiguracji wszystkich urządzeń, zgodnie z nawet najbardziej nietypowymi wymaganiami.

Istotą tego rozwiązania jest ścisłe współdziałanie wszystkich instalacji wykonanych w budynku (m.in. zasilania, oświetlenia, klimatyzacji, ogrzewania, okien, bram, zabezpieczeń i monitoringu, audio-video, telekomunikacji oraz sieci informatycznej). Wszystkie te instalacje działają pod nadzorem zintegrowanego systemu zarządzania budynkiem. Umiejętne wykorzystanie najnowszych technologii sprawia, że mieszkańcy i użytkownicy Inteligentnego Domu mogą żyć w nim bezpiecznie, komfortowo i ekonomicznie. Automatyka budynku może wyznaczyć nowe praktyki zwiększonej automatyzacji urządzeń gospodarstwa domowego i funkcji mieszkalnych lokali mieszkalnych, w szczególności za pomocą środków elektronicznych, które pozwalają na rzeczy niemożliwe, zbyt drogie lub po prostu nie możliwe w ostatnich dziesięcioleci. Termin ten może być stosowany w przeciwieństwie do bardziej powszechnej nazwy „automatyki domu”, które odnosi się do przemysłowych ustawień i automatycznego lub półautomatycznego sterowania oświetleniem, drzwi, okien oraz bezpieczeństwa nadzoru.

Zazwyczaj łatwiej jest wyposażyć dom w inteligentne instalacje w trakcie jego budowy, ze względu na dostępność do ścian, łuków i pomieszczeń magazynowych oraz zdolność do zmian w projekcie w szczególności w celu uwzględnienia pewnych technologii. Systemy bezprzewodowe są często instalowane podczas wyposażania wybudowanych już domów, gdyż eliminuje konieczność dokonania poważnych zmian strukturalnych. Te przekazują drogą radiową sygnały podczerwieni z centralnego kontrolera. W przeciwieństwie do tradycyjnych, systemów zasilania w budynkach  takich jak: telefon, telewizja kablowa i dzwonek, gdzie części i przewody umieszczone są w korytkach. W zaawansowanej instalacji, pokoje mogą rozpoznać obecność danej osoby, rozpozna kim jest ta osoba, ustawić ulubione oświetlenie, temperaturę lub muzykę z uwzględnieniem dni tygodnia, pory dnia i innych czynników. Inne zadania mogą obejmować automatyczne ustawienie klimatyzacji do ustawień oszczędzania energii, kiedy dom jest niezamieszkany i przywrócenia normalnych ustawień, gdy lokator ma zamiar wrócić. Bardziej zaawansowane systemy utrzymują zapasy produktów, a także przygotowują listę zakupów. Kilkoma praktycznymi wdrożeniami automatyki dla Twojego domu jest alarm – gdy taki inteligentny system wykryje pożar lub dym, wszystkie światła w domu zaczną migać dla ostrzeżenia użytkowników. Natomiast jeśli dom jest wyposażony w kino domowe, system automatyki domu może ostrzec dostępnymi komponentami audio lub video by ostrzec użytkownika o ewentualnym przypadku pożaru lub włamania.

By darteye

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *