Obudowę ścian hali stalowej tworzy się poprzez oddzielenie od siebie środowiska zewnętrznego oraz wewnętrznego. Takie rozwiązanie pomaga utrzymać stały poziom wilgotności wewnątrz obiektu oraz ogranicza przepływ ciepła.

Daje to ochronę przed szkodliwymi dla budynku warunkami atmosferycznymi. Stworzenie obudowy ścian jest również korzystne dla środowiska. Jej cechy pozwalają na znaczne zmniejszenie zużycia energii oraz emisji dwutlenku węgla. Dzięki temu hale stalowe i koszt ich utrzymania staje się coraz mniejszy, co jest kolejną zaletą, zwłaszcza dla inwestorów.

W budownictwie wyróżnia się kilka typów obudów ścian. Mogą to być na przykład panele warstwowe, blacha trapezowa lub połączenie kasety, wełny i blachy (względnie panela elewacyjnego). Są używane w  zależności na czym najbardziej zależy inwestorowi. Kaseta wraz z wełną i blachą zapewnia estetyczny wygląd oraz zwiększoną stabilność budynku, panele warstwowe odporność ogniową, natomiast blacha trapezowa jest stosowana w obiektach nieocieplonych.

Obudowy hal stalowych są stosowane coraz częściej, ze względu na liczne zalety. Jej cechy zapewniają budynkowi dodatkową ochronę, a konstruktorom możliwość dopracowania wyglądu zewnętrznego obiektu.

By Redakcja

Mam na imię Mariusz. Z branżą budowlaną związany jestem od lat, również zawodowo. Na blogu publikuję głównie w dziale "Budowa domu", gdzie doradzam najlepsze rozwiązania zarówno początkującym, jak i doświadczonym "budowniczym".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.