klimatyzacjaklimatyzacja

Jeszcze nie tak dawno temu klimatyzacja była raczej luksusowym wyposażeniem biur, hoteli i restauracji a dziś można spotkać takie urządzenie nawet w prywatnych domach. Czy warto w nie inwestować? Czemu zawdzięczamy wzrost popularności klimatyzatorów?

klimatyzacja

Kiedyś to faktycznie był luksus, jednak mając na uwadze chociażby poprzednie lato, które było dość długie i upalne nie mamy wątpliwości co do tego, że klimatyzacja jest potrzebna. Efektywność pracy w tak wysokich temperaturach jest niska, odpoczynek w hotelu niekomfortowy a przyjemność jedzenia w upale – żadna. Klimatyzacja stała się wymogiem również ze względu na postęp gospodarczy. Nieustanny wzrost liczby inwestycji narzuca na konstruktorów i architektów konieczność przystosowania takiego budynku do wymogów rynku. Standardem wykończenia pomieszczeń handlowo-usługowych są wentylatory i klimatyzatory, co do tego nie trzeba przekonywać żadnego przedsiębiorcy.

Wzrost popularności klimatyzatorów zawdzięczamy również znacznie większej liczbie producentów działających w tej branży. Większa konkurencyjność przekłada się na niższe ceny, a jednocześnie lepszą jakość urządzeń co motywuje nas do zakupu. Kanały wentylacyjne są nowoczesne i wydajne.

Klimatyzatory mogą być obecnie wykorzystywane nie tylko do chłodzenia ale również dogrzewania pomieszczenia w razie potrzeby zachowując przy tym niskie koszty użytkowania. Inwestując w droższy a energooszczędny sprzęt przy zakupie, zyskujemy znacznie niższe rachunki za prąd podczas eksploatacji. Ponadto ze względu na możliwość filtracji powietrza jest ono oczyszczane z kurzu oraz różnego rodzaju drobinek, zarodników, grzybów, roztoczy czy bakterii chorobotwórczych. Ma to ogromne znaczenie dla alergików uczulonych na te alergeny tym bardziej jeśli anemostaty są niewystarczające.

By Redakcja

Mam na imię Mariusz. Z branżą budowlaną związany jestem od lat, również zawodowo. Na blogu publikuję głównie w dziale "Budowa domu", gdzie doradzam najlepsze rozwiązania zarówno początkującym, jak i doświadczonym "budowniczym".

4 thoughts on “Klimatyzacja – luksus czy potrzeba?”
  1. Klimatyzacja już dawno przestała być luksusem, ponieważ obecnie jest dostępna dla wszystkich i coraz częściej jest standardem wyposażenia nowych domów czy mieszkań. Ja na klimatyzację zdecydowałem się trzy lata temu, skorzystałem wtedy z oferty firmy klima VIP – http://www.klimatyzacja-wroclaw.pl/. Obecnie z klimatyzacji korzystam przez cały rok – w lecie ochładzam powietrze, zaś w pozostałych miesiącach ogrzewam dom. Najbardziej obawiałem się tego, że klimatyzatory będą pracować zbyt głośno – na szczęście są one dosyć ciche.

  2. Minęły już czasy kiedy klimatyzacja była tylko wyłącznie luksusem. Dzisiaj klimatyzator można kupić już za dwa-trzy tysiące złotych i cieszyć się przyjemnym chłodem. Wiem, bo sama od roku posiadam klimatyzację – zdecydowałam się na tani model klimatyzatora LG i jakościowo spełnia on moje wymagania. Szybko ochładza pomieszczenie, a przecież o to chodzi w klimatyzacji ;).

  3. Klimatyzacja to przede wszystkim komfort. Zainwestowałem w klimatyzację rok temu i jestem zadowolony. Mieszkam na 10 piętrze w bloku i jak przychodzą upalne dni nie da się wytrzymać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *