Racjonalnym mogłoby się wydawać twierdzenie, że najzdrowsze powietrze znajduje się w środowisku naturalnym. Jednak długotrwałe procesy industralizacyjne negatywnie wpłynęły na czystość powietrza, którym oddychamy. Obecnie statystyczny człowiek spędza około 80% swego czasu w zamkniętych pomieszczeniach. LG ElectronicsJednak według badań również tam jest nastawiony na działanie szkodliwych czynników. Dane naukowe pokazują, że powietrze w biurach czy mieszkaniach jest od 4 do 6 razy bardziej zanieczyszczone i 10 razy bardziej toksyczne, niż na zewnątrz. Jednym ze sposobów zmiany tego stanu jest instalacja odpowiedniego systemu klimatyzacji.

Najważniejszym dla prawidłowego i wydajnego funkcjonowania organizmu człowieka jest stworzenie odpowiedniego mikroklimatu do życia. Właściwa atmosfera to przede wszystkim należyta temperatura i cyrkulacja powietrza, wilgotność względna i niskie stężenie zanieczyszczeń w powietrzu. W atmosferze, która nas otacza, znajduje się zazwyczaj mnóstwo bioaerozoli (wirusy, bakterie, grzyby, cysty, itp.) oraz czynników alergicznych (pyłki, drobnoustroje, roztocza), których naturalnym środowiskiem do życia jest powszechnie występujący kurz.

Jedynym wyjściem z sytuacji jest instalacja profesjonalnego systemu klimatyzacji, którego zadaniem będzie między innymi utrzymanie odpowiednie temperatury otoczenia oraz oczyszczenie powietrza z chorobotwórczych i negatywnie oddziałujących czynników na organizm człowieka. Tylko certyfikowane, o uznanej światowej renomie urządzenia klimatyzacyjne – jak te z oferty LG Electronics – zagwarantują optymalne i bezpieczne warunki do życia.

LG Electronics jest czołowym producentem i dystrybutorem światowej klasy urządzeń klimatyzacyjnych. Systemy te cechuje zastosowanie zaawansowanej technologii, atrakcyjna estetyka oraz bardzo duża energooszczędność, co przekłada się na ochronę środowiska naturalnego. LG Electronics stosuje w swoich urządzeniach najlepsze systemy filtrów, które są w stanie oczyścić powietrze z groźnych dla zdrowia człowieka substancji w blisko 99%. LG Electronics stosuje we własnych systemach klimatyzacyjnych między innymi:

• filtr 3M multi-ochrona, który dezaktywuje wirusy, alergeny oraz cząsteczki kurzu,

• filtr 3M multi-ochrona, pozwalający przy pomocy ładunków elektrostatycznych usuwać szkodliwe substancje w postaci pyłków i dbronych cząsteczek kurzu,

• filtr w kształcie plastra miodu, mający za zadanie skuteczne oczyszczanie powietrza,

• jonizator Plasmaster, którego zadaniem jest pełna sterylizacja powietrza, dzięki wykorzystaniu ponad 2 milionów spolaryzowanych jonów,

• funkcję automatycznego oczyszczania, która chroni wnętrze urządzenia przed powstawaniem pleśni i bakterii oraz zapewnia świeżość i bezzapachowość powietrza;

Zastosowane przez LG Electronics systemy filtrów są szczególnie cenione przez osoby cierpiące na różnego rodzaju alergie, schorzenia astmatyczne i innego typu przewlekłe choroby górnych dróg oddechowych. Skuteczność układów filtracji stosowanych w urządzeniach marki LG została potwierdzona przez prestiżowe instytuty badawcze (m.in. KFDA, PUKYOUNG, KCL, FITI, KATRI).

Korzystanie z zaawansowanych urządzeń klimatyzacyjnych jest jedynym gwarantem zapewnienia w pomieszczeniach zamkniętych odpowiedniego mikroklimatu, tak potrzebnego dla prawidłowego funkcjonowania i zdrowego trybu życia człowieka.

By Redakcja

Mam na imię Mariusz. Z branżą budowlaną związany jestem od lat, również zawodowo. Na blogu publikuję głównie w dziale "Budowa domu", gdzie doradzam najlepsze rozwiązania zarówno początkującym, jak i doświadczonym "budowniczym".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *