Wielu alergików dbając o porządek we własnym domu bardzo często zastanawia się czy w odpowiedni sposób usuwa kurz, który jest czynnikiem silnie uczulającym. Niestety wiele osób powtarza te same błędy używając suchych ściereczek, co tylko wzbija kurz w powietrze i rozprowadza go po czyszczonej powierzchni.

fansSą też czynniki, na które nie mamy bezpośredniego wpływu, jak np. ogrzewanie. Dla alergików najlepszym rozwiązaniem jest ogrzewanie podłogowe, które z łatwością ochronimy od gromadzenia kurzu poprzez zwykłe starcie podłogi.

Mając w domu alergika warto się przyjrzeć też innym elementom, które w walce z alergią będą nam przeszkadzać. Niestety do tej zacnej grupy zalicza się także nieodpowiedni odkurzacz, który z niezwykłą skrupulatnością rozpyla w powietrzu drobinki kurzu. Takie urządzenie najlepiej jest zastąpić odkurzaczem wodnym, tym z filtrem HEPA, lub odkurzaczem centralnym. W ostatnim przypadku o jakimkolwiek rozpylaniu nie ma mowy, gdyż zwykle całe urządzenie mieści się w innym pomieszczeniu, a dobrze nam znany wąż podłączamy do złączki wmontowanej w ścianę.

Dobrze się zastanowić również nad zamontowaniem instalacji wentylacyjnej, w skład której wchodzi rekuperator. Jego zadaniem jest filtrowanie powietrza, usuwanie z niego kurzu, i różnych nieprzyjaznych dla alergików mikroorganizmów. Dzięki niedrogim w eksploatacji filtrom, urządzenie po jednorazowej inwestycji nie obciąża zauważalnie budżetu domowego, a z pewnością przyniesie ulgę cierpiącym na alergię, szczególnie w okresach roku, kiedy pylenie jest szczególnie uciążliwe.

By Redakcja

Mam na imię Mariusz. Z branżą budowlaną związany jestem od lat, również zawodowo. Na blogu publikuję głównie w dziale "Budowa domu", gdzie doradzam najlepsze rozwiązania zarówno początkującym, jak i doświadczonym "budowniczym".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *