Jeśli aktualnie jesteś na etapie wykańczania swojego nowego domu to koniecznie powinieneś zacząć wybierać klamki do drzwi. Wybór tego typu produktów jest tak duży na polskim rynku że warto nań poświęcić więcej czasu aby później być w 100 % zadowolonym ze swojego wyboru.

Klamki drzwiowe dostępne w sprzedaży detalicznej, w sklepach, marketach, hurtowniach i sklepach internetowych są bardzo różnorodne pod względem ceny, materiału budulcowego ( mosiądz, znal i aluminium są obecnie najpopularniejsze ) oraz designu.  Zaczynając wybierać nowe klamki drzwiowe na początku musimy określić nasze oczekiwania techniczne i estetyczne. Do technicznych należą takie właściwości jak przeznaczenia klamki; zewnętrzne czy wewnętrzne, jej typ; długi lub krótki szyld oraz materiał z którego została wykonana; mosiądz, znal lub aluminium. Przy klamkach na długim szyldzie wyróżniamy także rozmiar; 60mm, 72mm lub 90mm. Jeśli natomiast mowa o właściwościach estetycznych klamki to sprawa jest dużo bardziej indywidualna, ponieważ tyczy się ona designu klamki który wybierany jest przez każdego kto zainteresowany jest zakupem danego typu klamki.

Jeśli wiemy już jakie klamki są nam potrzebne możmy spokojnie wybrać się na zakupy – prawie na pewno nasze pierwsze kroki skierujemy do jednego z marketów budowlanych – gdzie będziemy mogli zobaczyć i przetestować prawdopodobnie największy wybór klamek na rynku. Należy jednak pamiętać że klamki w marketach budowlanych zwykle są drogie – dlatego warto poszukać interesującej nas klamki, często wybranej już w markecie, w jednym z internetowych sklepów z klamkami i akcesoriami do drzwi. Sklepy te oprócz wielkiego wyboru oferują nam bardzo atrakcyjne ceny, nie możliwe do osiągnięcia przez klasyczne markety, hurtownie i sklepy detaliczne.

By tomekg

4 thoughts on “Klamki do nowych drzwi”
  1. Ja po dłuższych poszukiwaniach kupiłem klamki w sklepie Klamki-Drzwiowe.PL – POLECAM!!!

  2. Ja polecam klamki firmy GAMET ( ) – są one nie tylko bardzo dobrej jakości, ale również są świetnie zaprojektowane przez co idealnie dopełniają ogólny wystrój danego pomieszczenia. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że są one również istotnym elementem wystroju. Warto więc umiejętnie jest dobierać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *