Sprzedaż mieszkania czy domu zawsze wiąże się z przygotowaniami. Aby być zadowolony z szybkości sprzedaży możemy albo zmniejszyć cenę nieruchomości bądź wprowadzić kilka zmian wizualnych. Oczywiście sprzedaż nieruchomości Rzeszów będzie się różniła minimalnie od sprzedaży w innych miastach._Files_Thumbs_149901

Niestety niektórzy nie wiedzą, że wystarczy kilka trików do tego aby klient zaraz po przekroczeniu progu czuł się jak u siebie w domu. Takie wprowadzanie drobnych zmian nazywa się Home staging, czyli działanie pozwalająca na wizualne przygotowanie nieruchomości do sprzedaży. Według danych najważniejsze jest pierwsze 8 sekund, które już z góry zadecydują, czy mieszkanie zostanie zakupione.

Po pierwsze przed zrobieniem zdjęć lub oprowadzeniem chętnych do kupna należy odkładnie wysprzątać dom, aby nie były porozrzucane pod nogami zbędne rzeczy takie jak zabawki dzieci czy nawet ubrania. Jeśli się pisze ogłoszenie to należy użyć słów o jak najbardziej pozytywnym wydźwięku emocjonalnym czyli takie ja dobry, przyjazne, bezpieczne, blisko. Oczywiście wszystko musi być zgodne z prawdą, aby kupujący nie czuł się oszukany.

Dodatkowo należy zadbać o detale takie jak wymycie drzwi wejściowych aby były czyste i nie było na nich kurzu. Przed wizytą kupujących należy mieszkanie przewietrzyć, oraz wpuścić jak najwięcej światła, przez co pomieszczenie wyda się bardziej przestronne. Na komodzie lub stoliku można postawić świeże kwiaty w flakonie.

Zadbaj także o czystość w łazience i kuchni, na które kupujący zwracają także duża uwagę. Po pierwsze wyczyść fugi, zadbaj aby nie było zacieków na wannie, i wszystko lśniło czystością. Warto też pamiętać o tym, aby usunąć wszystkie rzeczy albo schować takie jak typu pamiątki rodzinne, zdjęcia, w łazience szczoteczki do zębów. Pomieszczenia i meble ustaw tak aby było jak najwięcej przestrzeni, aby kupujący mógł wyobrazić sobie siebie w roli nowego właściciela. Następnie dokonaj małych napraw, na przykład szuflad i zerwanych rolet czy zasłonek w łazience. 

Oczywiście można też dogłębniej przygotować mieszkanie poprzez skorzystanie z usług projektantów wnętrz. Wówczas doradzi nam jaki kolor ścian będzie bardziej dopasował do pomieszczenia. Dla przykładu lepiej aby to był ujednolicony kolor w wszystkich pomieszczeniach ponieważ natłok zbyt wielu barw nie każdemu może przypaść do gustu. Jeśli wdroży się powyższe wskazówki w życie wówczas na pewno mieszkanie sprzedamy bardzo szybko i w satysfakcjonującej nas cenie.

By Redakcja

Mam na imię Mariusz. Z branżą budowlaną związany jestem od lat, również zawodowo. Na blogu publikuję głównie w dziale "Budowa domu", gdzie doradzam najlepsze rozwiązania zarówno początkującym, jak i doświadczonym "budowniczym".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *