Mieszkania na sprzedaż, Polnord

Decyzja o kupnie własnego mieszkania bez wątpienia znajduje się na liście najbardziej stresujących decyzji w życiu. Dlaczego? Ponieważ wiąże się ze sporym wydatkiem finansowym, często towarzyszy mu kredyt, a różnorodność cen, lokalizacji i ustawodawstwa przyprawia nas o bóle głowy. Oto kilka przydatnych rad, które pozwolą odpowiedzieć Ci na pytanie: Jak kupić mieszkanie?

Mieszkania na sprzedaż, Polnord

Etap 1: Jak wygląda Twoje wymarzone mieszkanie?

Niektórzy z nas już od dziecka wiedzą jak będzie wyglądało ich idealne mieszkanie. Wizja ta od czasów dzieciństwa mogła ulec zmianie, jednak w naszej głowie pozostaje pewien obraz. Dla niektórych może to być wielki taras, dla innych dwie łazienki, a jeszcze innych kominek w salonie. Najważniejsze to wiedzieć – czego chcemy? Zastanów się co musi mieć Twoje mieszkanie, oraz jaką kwotę jesteś w stanie na to wydać. Oferta deweloperska jest tak duża, że na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Etap 2: Ceny.

Ceny na rynku nieruchomości zależne są głównie od lokalizacji oraz powierzchni danego lokum. Ale to nie wszystko, czynnikiem który również ma duży wpływ na to ile zapłacimy za mieszkanie jest popyt na rynku nieruchomości. Parę miesięcy przed zakupem powinniśmy bacznie obserwować wahania cen mieszkań, a ostateczną wartość za metr kwadratowy można po negocjować z deweloperem.

Etap 3: Wybór dewelopera.

Musisz być pewny, że firma deweloperska, której powierzysz nie tylko swoje marzenia ale także sporą kwotę pieniędzy jest godna zaufania. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto prześledzić fora internetowe, popytać znajomych, porozmawiać z klientami, czy pooglądać osiedla które już zostały oddane do użytku. Można także poprosić o dewelopera o podanie numeru Krajowego Rejestru Sądowego lub wpisu do ewidencji działalności gospodarczej, gdzie znajdziesz wszystkie ważne informacji na temat działalności firmy deweloperskiej.

Etap 4: Podjęcie decyzji i sfinalizowanie kupna.

Jeśli znalazłeś dokładnie takie mieszkanie o jakim marzyłeś, odpowiada Ci jego lokalizacja i co najważniejsze cena, nadszedł czas na podpisanie umowy oraz sfinalizowanie zakupu. Przedyskutuj wszystkie punkty umowy co do których masz wątpliwości, a jeśli jest ona dla Ciebie niejasna powinieneś skonsultować ją z prawnikiem.

By Redakcja

Mam na imię Mariusz. Z branżą budowlaną związany jestem od lat, również zawodowo. Na blogu publikuję głównie w dziale "Budowa domu", gdzie doradzam najlepsze rozwiązania zarówno początkującym, jak i doświadczonym "budowniczym".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *