Rzeszów w ostatnich latach stal jednym z najciekawszych miast dla firm deweloperskich. W ostatnim roku powstało tutaj o wiele więcej mieszkań niż w innych miastach w Polsce. To wciąż rozwijające się miasto przyciąga do siebie coraz to więcej inwestorów oraz oddziałów międzynarodowych firm, które przyjmują nowe osoby do pracy.

Dzięki tym wszystkim inwestycjom, które są obecnie realizowane w Rzeszowie można spodziewać się dużego napływu młodych osób uczących się lub tez już pracujących w najnowszych firmach. Dlatego też w ostatnich latach zostało sprzedanych wiele mieszkań i domów z rządowego programu rodzina na swoim. Młodzi ludzie po studiach chcąc zapewnić sobie przyszłość w dużym mieście decydowali się na zaciągnięcie kredytu na zakup mieszkania. Rzeszów wybrali właśnie z tego powodu że firmy które się tu znajdują cały czas się rozwijają a co za tym idzie zapewniają stabilną pracę. Wszyscy deweloperzy którzy budują mieszkania lub domki jednorodzinne są bardzo zadowoleni z ich sprzedaży. Bardzo szybko rozchodzą się mieszkania o małym metrażu, które zazwyczaj są przeznaczane pod wynajem ale na sprzedaż większych mieszkań również nikt nie może narzekać. Zazwyczaj kupują je rodziny, które mają już dzieci i chcą dotychczasowe mieszkanie zamienić na większe. Również nowe mieszkania w Rzeszowie sprzedają się znacznie szybciej niż te, które zostały wybudowane około 30 lat temu. Główną tego przyczyną jest to że dawniej bloki budowane były z wielkiej płyty a to wiąże się z zbyt dużym przeludnieniem na parkingach czy pobliskich sklepach.
W najbliższych latach planowanych jest jeszcze więcej inwestycji związanych z budową mieszkań, nowe osiedla powstają jak „grzyby po deszczu” , deweloperzy chętnie kupują działki na obrzeżach miasta a kupujących nie brakuje. Rzeszów cały czas jest miastem rozwijającym się jego granice są cały czas poszerzane a urzędnikom brakuje już pomysłów na nazwy nowych ulic.

By Redakcja

Mam na imię Mariusz. Z branżą budowlaną związany jestem od lat, również zawodowo. Na blogu publikuję głównie w dziale "Budowa domu", gdzie doradzam najlepsze rozwiązania zarówno początkującym, jak i doświadczonym "budowniczym".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.