Przedsiębiorstwa specjalizujące się w zabudowie i konstrukcjach oraz kompletnej realizacji obiektów przemysłowych, firmowych i ekspozycyjnych, oferują klientom m.in. hale stalowe. W zakresie kompleksowej współpracy zapewniają zamawiającym projekt gotowy albo indywidualny, dostawę materiałów na wskazane miejsce, montaż i wykonawstwo oraz oddanie gotowego do użytku obiektu.

W zależności od specyfiki oferty danego wykonawcy oraz wymagań klienta, wykonawcy mają do zaproponowania różnorodne typy konstrukcji – np. blachownicową, kratownicową albo mieszaną.

Etap projektowania ma bardzo duże znaczenie w przypadku realizacji konstrukcji stalowych. Wówczas to przedsiębiorstwa oferujące hale stalowe, dopasowują gotowe projekty do potrzeb klienta lub też powstaje nowy plan na indywidualne zamówienie i potrzeby zleceniodawcy.

Hale stalowe znajdują szerokie zastosowanie w dzisiejszym życiu gospodarczym. Mogą stanowić zarówno obiekty przemysłowe, produkcyjne, handlowe jak i ekspozycyjne. Sprawdzą się jako hangary, magazyny, hale sportowe, a nawet pomieszczenia biurowe. Często stanowią także zabudowę tymczasową. Wśród zalet tego rodzaju rozwiązań wymienia się m.in. krótki czas realizacji zlecenia, od projektu do wdrożenia prac montażowych. Również same prace budowlane są relatywnie krótsze, niż w przypadku tradycyjnej zabudowy. Hale stalowe to konstrukcje lekkie, mobilne. Niezaprzeczalnym atutem są również koszty, jakie generują. Są one dużo niższe niż w innych technologiach budowlanych.

Niektóre z oferowanych konstrukcji są mobilne, ważna cechą jest możliwość ustawienia ich w miejscu wybranym i korzystnym dla inwestora. Hale stalowe można następnie zdemontować oraz ponownie ustawić w innej lokalizacji. Ma to ogromne znaczenie w przypadku rozwiązań tymczasowych, zabudowy zastępczej np. na czas renowacji, modernizacji czy tez budowy właściwych obiektów. Również dla stałych obiektów można wprowadzać innowacje, rozbudowywać już stojące hale stalowe, reorganizować i modernizować ich rozkład.

By Redakcja

Mam na imię Mariusz. Z branżą budowlaną związany jestem od lat, również zawodowo. Na blogu publikuję głównie w dziale "Budowa domu", gdzie doradzam najlepsze rozwiązania zarówno początkującym, jak i doświadczonym "budowniczym".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *