Budowanie domu

Mając do czynienia z branżą budowlaną można wiele się nauczyć, szczególnie na własnych błędach. Niedawno rozpoczęła się budowa mojego wymarzonego domu. Mając już działkę, należało więc wybrać projekt domu. Nie było łatwo dojść do porozumienia. Ja chciałam dom z poddaszem, mąż  natomiast dom jednopoziomowy.

Długo rozmawialiśmy na ten temat. W końcu mąż przekonał mnie do jego wersji, uznaliśmy, że jest bardziej praktyczna. 903785_32977776Na szczęście mogliśmy pozwolić sobie na dom szeroki, gdyż nasza działka jest dość duża. Kolejną sprawą był wybór dobrej ekipy budowlanej. Było to jeszcze trudniejsze zadanie niż wybór projektu domu! Według nas, najlepiej wybrać firmę z polecenia znajomych. Tak też zrobiliśmy, znaleźliśmy dwie firmy, jednak usługi budowlane dobrych firm są rozchwytywane jak przysłowiowe świeże bułeczki.

Generalny wykonawca zaproponował termin: za rok! Byliśmy w szoku, ale niestety w drugiej firmie budowlanej spotkaliśmy się z taką samą odpowiedzią. Poszukiwania trwały dalej. Zdesperowani zbliżającą się zimą zdecydowaliśmy się na podzielenie budowy na etapy. Zabookowaliśmy termin najlepszej firmy budowlanej na przyszły rok, natomiast obecnie wykopaliśmy i zalaliśmy jedynie fundamenty. W przyszłym roku, prace ruszą pełną parą już od wiosny.

No Responses

  1. Pingback: Dynamiczny rynek budowlany 02-11-2009

Dodaj komentarz