Baseny ogrodowe coraz popularniejsze

Nie sposób nie zauważyć, że w ostatnich latach wzrosło w Polsce zainteresowanie basenami ogrodowymi. Obecnie można je spotkać przy domach znanych osobistości telewizyjnych, lekarzy, doktorów, ale coraz częściej pojawiają się też na wsiach, przy domkach jednorodzinnych.

Posiadanie basenu ogrodowego to nie mały wydatek jednak jaka przyjemność z korzystania z jego ochłody latem, gdy słońce mocno grzeje. Więc jeśli posiadamy basen dmuchany czy też rozporowy warto się zastanowić nad wybudowaniem basenu stałego. O jego umiejscowieniu w głównej mierze decyduje rodzaj gleby, poziom wód gruntowych.

portalinformacyjny24.pl

Istotne jest również oddalenie od domu oraz obecność drzew. Im bliżej budynku powstanie basen ogrodowy tym zmniejszą się koszty związane z jego podłączeniem do wymaganej instalacji elektrycznej i wodnej. Basen nie powinien być też blisko drzew, gdyż spadające liście będą go zanieczyszczały, przez co stanie się niehigieniczny. W wybudowaniu wymarzonego basenu mogą pomóc specjalistyczne firmy, które profesjonalnie zajmują się tego typu sprawami. Jednak na wybudowaniu basenu prace się nie kończą. Powstały basen należy jeszcze odpowiednio wyposażyć w odpowiednie akcesoria tj. filtry, pompy, oświetlenie, trampoliny, drabinki i zakonserwować.

Obejście wokół basenu powinno być utwardzone i wyłożone płytkami antypoślizgowymi, najlepiej odpornymi na mróz. Warto też pomyśleć nad zadaszeniem lub przykryciem basenu, co pomoże nam zredukować koszty związane z czyszczeniem oraz z nadmiernym wyparowywaniem wody.

By Redakcja

Mam na imię Mariusz. Z branżą budowlaną związany jestem od lat, również zawodowo. Na blogu publikuję głównie w dziale "Budowa domu", gdzie doradzam najlepsze rozwiązania zarówno początkującym, jak i doświadczonym "budowniczym".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.