Wchodząc na niezliczone fora internetowe, poświęcone tematowi ślubu i wesela i dalszego wspólnego życia, natknąć się można na pytania i wątpliwości par, od czego należy zacząć wyposażenie wspólnego domu czy mieszkania.

 Eleganckie krzesła, obrazy, komody czy profesjonalny sprzęt elektroniczny marek Amplituner Yamaha czy Denon mogą jeszcze poczekać. Pierwszy krok to wyposażenie w profesjonalny i mający nam służyć przez długie lata, sprzęt agd – np. Ariston agd. Startując od pokoju, w którym spożywać będziemy dania, najlepiej najpierw zdecydować się na zakup lodówki. Smeg czy Indesit to sprzęt najwyżej jakości. Przeważająca część modeli teraz zawiera wbudowaną zamrażalkę, jednak możemy także zdecydować się na osobny zakup – do wyboru jest szeroka oferta, w zawartość której, wchodzą zarówno zamrażalki skrzyniowe jak i szufladowe. Kolejny krok to zakup kuchenki. Indukcyjne z roku na rok zdobywają coraz większą popularność niż te ceramiczne. Stosownym rozwiązaniem dla tych, którzy nie są skorzy do podejmowania spontanicznych decyzji jest kuchenka mikrofalowa do zabudowy, umożliwiająca podgrzanie potraw nie zajmując dużo przestrzeni. Od paru lat w nowoczesnej kuchni nie może zabraknąć także zmywarki do naczyń. Zmywarka Bosch, zmywarki Whirlpool czy mniej popularnych firm np. Hotpoint Ariston to wyznacznik nie tylko wytchnienia dla dłoni ale i mniejszego zużycia wody. Kolejnym sprzętem jest piekarnik – Amica to w tym temacie najchętniej wybierana marka oferująca głównie piekarniki elektryczne. Okapy Faber – między innymi, zapewnią natomiast świeże powietrze w kuchni.

Kolejne ważne pomieszczenie to łazienka. Tu najważniejsza jest kwestia zakupu pralki – meble łazienkowe muszą moment poczekać. Tu także mamy do wyboru np. pralki Indesit czy LG oraz inne pralki automatyczne.

Wyżej zasugerowany sprzęt to podstawa. Jeśli już się w niego wyposażymy, można już zacząć podejmować decyzje o wytwornych meblach czy nowoczesnych dekoracjach. Każdy w tej kwestii może się wykazać pomysłowością, tak by przez lata cieszyć się zachwycającym widokiem.

By Sylwia

2 thoughts on “ABC urządzania mieszkania”
  1. Nie tylko z wyborem mieszkania jest problem, dla mnie jeszcze przed ślubem bardzo dużym wyzwaniem było dopięcie na ostatni guzik takich małych drobnostek jak np. winietki, zawieszki, pudełeczka dla gości, dla rodziców.

  2. Jeżeli chodzi o urządzanie mieszania, to dla mnie niezbędną czynnością jest wybór i zakup dobrej jakości sprzętu do odtwarzania filmów czy muzyki i nie mówię tu o standardowym RTV tylko o wzmacniaczach dźwięku itp. Ja wyposażyłam się w tego typu urządzenia firmy https://solidele.audio/ i wiem, że to był strzał w 10!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *