Pewnej niedzieli mój chłopak zaproponował mi wypad do hipermarketu budowlanego w celu udzielenia mu pomocy w wyborze sklejki wodoodpornej, jak mi się przynajmniej wydawało tylko to chciał kupić,jednak na miejscu w miarę chodzenia i wybierania rodzaju tych sklejek okazało się, że jego interesują nie tylko sklejki.

Sklejka to materiał sklejony z krzyżujących się cienkich warstw drewna którą wykorzystuje się do produkcji mebli domowych i biurowych oraz wykorzystywana jest w budowlance co cierpliwie zostało mi wytłumaczone. Sklejki te zostały przez nas dość szybko wyszperane i zapadła decyzja o zakupie. Poszliśmy dalej zobaczyć bo ciekawiła go sklejka wodoodporna.

Zastanawiałam się nad wodoodpornością sklejki jak się dowiedziałam dotyczy to tylko kleju a nie jak przypuszczałam całej sklejki, która będąc towarem drewnianym nie jest odporna na wodę.

Sklejki takie są wykonywane z różnych gatunków drzewa min. brzoza, sosna, buk czy olcha. Jak mówi znane powiedzenie, że w miarę jedzenia apetyt rośnie tak i ja chciałam dowiedzieć się czegoś więcej na temat tych sklejek czy płyt np., płyty wiórowe, płyty pilśniowe i płyty osb. Z czego są wytworzone|produkowane) jakie jest ich rola. Ogólnie rzecz biorąc są wyroby otrzymywane z drewna lub jego odpadów.

Pochwaliłam się swojemu chłopakowi, że coś wiem o płytach osb.poprosił mnie abym mu opowiedziała bo jakoś tak nie bardzo wierzy aby dziewczyna miała jakiekolwiek pojęcie o takich sprawach w których to oni zazwyczaj lepiej się orientują i lepiej znają. Więc mu przedstawiam, że te płyty OSB mają wszechstronne zastosowanie w budownictwie oraz można nimi fajnie urządzić różne elementy naszego domu. Niewątpliwie ich zaletą jest estetyka , łatwość montażu oraz są bezpieczne dla środowiska w procesie produkcji. Muszę przyznać ,że moja druga połówka zamilkła.

By Redakcja

Mam na imię Mariusz. Z branżą budowlaną związany jestem od lat, również zawodowo. Na blogu publikuję głównie w dziale "Budowa domu", gdzie doradzam najlepsze rozwiązania zarówno początkującym, jak i doświadczonym "budowniczym".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *