Pleśń w łazience

Łazienka, ze względu na panującą tam wilgoć, wysoką temperaturę powietrza i parę wodną stwarza idealne warunki, dla rozwoju pleśni i różnego rodzaju grzybów. Co zrobić, żeby te drobnoustroje ominęły nasze mieszkanie?

Pleśń w łazience

Należy pamiętać, że pleśń i grzyby to nie tylko brzydkie plamy na ścianie, suficie, czy między płytkami. Oprócz zachwianej estetyki, zagrożone jest też zdrowie osób przebywających w ich otoczeniu. Pleśń
i grzyby uważane są za czynniki mogące powodować między innym alergie wziewne i skórne, a także choroby układu oddechowego, jak na przykład astma.

Co zrobić, żeby się przed tym uchronić?

Pomimo dostępnych na rynku innowacyjnych farb, nieprzepuszczających wilgoci,  w łazience najlepiej sprawdzają się płytki ceramiczne. Pleśń na ścianach jeśli już występuje, to najczęściej w przestrzeni między glazurą bądź na gołej części. Na to też jest sposób!  Przed ułożeniem płytek warto zastosować płynną folię.

Kolejnym ważnym czynnikiem powodującym pleśń i grzyby, w takich pomieszczeniach jak łazienka, jest słaba cyrkulacja powietrza. W większości przypadków wystarczająca będzie zwykła kratka odprowadzająca wilgoć do kanału wentylacyjnego. Dodatkowym ujściem ciepłego powietrza po kąpieli może być okno, lub uchylone drzwi.

Oczywiście, nie zapominajmy o grzybobójczych detergentach dostępnych na rynku. Nie powinniśmy czekać, aż łazienka zostanie zaatakowana przez pleśń. W walce z drobnoustrojami bardzo ważne jest zapobieganie.

2 komentarze

  1. Domki wicie
  2. Adam

Dodaj komentarz