Według pewnego słownika okno to element, konstrukcja zamykająca otwór w ścianie lub w dachu, służący do oświetlenia i przewietrzania pomieszczeń, a nawet ich dekoracji. Okna produkowane są z takich materiałów jak: drewno, PCV, profile metalowe.
Okna drewniane są ekologiczne i przyjazne dla środowiska, ponieważ do ich produkcji używa się naturalnego surowca – drewna. Charakteryzują się doskonałą izolacyjnością termiczną i akustyczną. Powierzchnie okien drewnianych można przemalować i zmienić ich barwę w trakcie użytkowania. Bardzo ważną zaletą jest to, że okna drewniane nie są toksyczne.
Okna PCV w ostatniej dekadzie zdobyły uznanie na europejskim rynku stolarki okiennej. Materiał z jakiego są produkowane jest trwały i nie wymaga konserwacji oraz farby ochronnej. Okna PCV są odporne na wpływ szkodliwych warunków atmosferycznych. Okna PCV mają wspaniałe parametry izolacyjności termicznej i akustycznej. Ważną cechą jest także fakt, że okna PCV podlegają całkowicie procesowi odzysku, przez co nie obciążają środowiska naturalnego.
Ponieważ zakup okien to spory wydatek i wiążę się z ryzykiem popełnienia trudnego do naprawienia błędu przy ich wyborze warto zwrócić uwagę na profile okienne, okucia, uszczelki oraz szyby.

By Redakcja

Mam na imię Mariusz. Z branżą budowlaną związany jestem od lat, również zawodowo. Na blogu publikuję głównie w dziale "Budowa domu", gdzie doradzam najlepsze rozwiązania zarówno początkującym, jak i doświadczonym "budowniczym".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.