W ofercie firmy znajdują się wszystkie rodzaje kominków: kominki śląsk, klasyczne, nowoczesne oraz stylowe rzeźbione.

Dzięki niewielkiej wadze i zajmowanej powierzchni podłogi nasze kominki idealnie nadają się do waszych mieszkań szczególnie w budynkach wielokondygnacyjnych. Nie musimy również martwić się o miejsce na składowanie opału i popiół powstający  w wyniku spalania, gdyż możemy zainstalować w nich wkład elektryczny realistycznie imitujący płonące drewna lub węgiel. Ogrzewanie kominkowe zwane jest też pod skrótem DGP – TO  czynnik grzewczy, nazywany systemem Dystrybucji Gorącego Powietrza. Wada ogrzewania powietrznego polega na rozprowadzaniu po domu ogrzanego powietrza. Jeśli źródłem ciepła jest kominek, ogrzewa się ono opływając obudowę wkładu kominkowego, po czym przez rozdzielacz i system rur rozprowadzających zakończonych anemostatami dopływa do poszczególnych pomieszczeń. Schłodzone, przemieszcza się ku dołowi i otworami w obudowie powraca do kominka dzięki naturalnemu ciągowi lub też wymuszeniu takiego ruchu pracą wentylatora.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo rewelacyjne wkłady norweskie, wkłady dovre.

Sercem kominka jest wkład kominkowy (możemy nazwać go silnikiem kominka), a dobry silnik, jak w samochodzie, jest najważniejszy. Prowadzone badania naukowe wykazały, że drewno jest bardzo efektywnym, odnawialnym i ekologicznym źródłem energii. Kominkowy wkład grzewczy to rozwiązanie pozwalające wykorzystać do 97% energii ze spalania. Tradycyjne paleniska wykorzystują niecałe 20%.

Ogrzewanie kominkowe – kryzys energetyczny, a także wysokie ceny ropy naftowej zmotywowały wiele firm z branży ogrzewnictwa do opracowania wydajnego urządzenia,  w którym spalane byłoby drewno, a powstająca energia cieplna wykorzystana byłaby do ogrzewania domów jednorodzinnych.  Dlatego badania skupiły się na urządzeniu, które mogłoby być wykorzystane w istniejących kominkach otwartych oraz w nowo budujących się kominkach. Wtedy to właśnie na rynku pojawiły się pierwsze urządzenia zwane dziś wkładami i kasetami kominkowymi. Dokonując  wyboru wkładu kominkowego należy wziąć pod uwagę wszystkie elementy, które pozwolą docenić kominek w przyszłości: komfort, niezawodność, wygląd zewnętrzny, gwarancję, koszt utrzymania.

Jaki kominek wybrać?
Wybór wkładów i kaset kominkowych oferowanych przez różnych producentów jest bardzo szeroki. Dostępne są urządzenia z szybą z 1, 2 lub 3 stron. Różnią się one rozmiarami, kształtem, sposobem otwierania drzwiczek oraz  elementami estetycznymi (wykończenia mosiężne lub pozłacane). My polecamy szczególnie kominki z wkładem norweskim.

Bezpieczny kominek
Kominki wyposażone we wkłady lub kasety kominkowe gwarantują pełne bezpieczeństwo użytkowania. Można rozpalić w nim ogień, dołożyć drewna, zamknąć drzwiczki i spokojnie wyjść z domu. Aby kominek był bezpieczny, należy go montować przy ścianach i na podłodze wykonanej z materiałów niepalnych.

By darteye

2 thoughts on “Ogrzewanie kominkowe”
  1. Ogrzewanie kominkiem całego mieszkania jest ekonomiczne, ale straszliwie uciążliwe i w dodatku najmniej co 2 lata mieszkanie do malowania. Ale są jeszcze inne względy, chociażby klimat w pokoju i dlatego miedzy innymi warto pomyśleć nad takim rozwiązaniem 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *