Meble po kolorach ścian i oświetleniu to najważniejszy element  w aranżacji wnętrz. To meble nadają charakter wnętrzu sprawiają że jest nowoczesnym, lub klasycznym. Za pomocą mebli wyrażamy nasz gust i nasze upodobania. Do mebli, zwłaszcza klasycznych dobieramy dodatki, zasłony i ozdoby.

Aranżacja wnętrz polega na łączeniu poszczególnych elementów wnętrza w harmoniczną całość i powoduje że po prostu chce się w nim przebywać. Wybierając meble nie wolno zapominać o ich podstawowym zastosowaniu, mamy więc dwa punkty odniesienia, z jednej strony estetyczny wygląd który spełnia nasze oczekiwania z drugiej jednak funkcjonalność i wygodę, czym zatem należy się kierować, najlepiej ustalić priorytety, dla mnie na przykład priorytetem jest wygoda i pierwszą rzeczą na jaką zwracam uwagę jest praktyczne zastosowanie a dopiero potem wygląd i design mebli.

Wybór mebli spełniających nasze codzienne potrzeby, przechowywanie dużej ilości ubrań, lub jakichś sprzętów, nie oznacza całkowitego zrezygnowania z z ich plastycznych zalet , możemy przecież wybierać kolory i kształty mebli, duże możliwości dają także fronty meblowe, dostępne są meble z frontami gładkimi, wyżłobionymi a nawet giętymi, wykonane z drewna, szkła a nawet metalu. Musimy więc pamiętać że sztuka aranżacji polega, przede wszystkim na kompromisie łączącym komfortu codziennego użytkowania i przebywania w pomieszczeniu z jego estetyczną i spełniającą nasze oczekiwania formą. Aranżacja wnętrz może niektórych przyprawić o zawrót głowy i dlatego warto czasami korzystać z usług profesjonalnych biur projektowych ich pracownicy, dzięki swojemu doświadczeniu i wiedzy na pewno zdołają sprostać naszym oczekiwaniom.

By macm

One thought on “Meble – jakie wybrać?”
  1. Dodatkowo ważne jest aby meble były trwałe, mam tutaj na myśli to aby nie traciły swojej pierwotnej barwy pod wpływem działania promieni słonecznych, nie obluzowywały się zawiasy i klamki od częstego używania czy też rysowała powierzchnia od wkładania ostrych przedmiotów. Dobrze również aby łatwe było utrzymanie czystości mebli czemu sprzyjają raczej gładkie powierzchnie. W meble o bardziej porowatej powierzchni łatwiej wżera się brud, a jego usunięcie staje się bardzo trudne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.