części do koparek

Roboty ziemne, zwłaszcza te prowadzone na dużą skalę, od lat wykonywane są z użyciem maszyn budowlanych, takich jak ładowarki łyżkowe, spycharki, zgarniarki, równiarki, zrywarki oraz – przede wszystkim – koparki.

Sprzęt budowlany do robót ziemnych

Podstawowym przeznaczeniem maszyn budowlanych wykorzystywanych przy robotach ziemnych jest tzw. urabianie gruntu. Urabianie może być wykonywane poprzez odspajanie (oddzielanie) jednej warstwy gruntu od drugiej, usuwanie odspojonego urobku, załadowywanie go na przeznaczone do tego środki transportu (np. wywrotki) i przewożenie na miejsce składowania (składowisko). Zarówno przemieszczenie urobku na inne miejsce, jak i jego załadunek bądź zagęszczenie czy zasypanie nim wykopów i elementów konstrukcji, wymaga odpowiedniego sprzętu. W zależności od potrzeb będą to spycharki, ładowarki łyżkowe, zgarniarki, równiarki, zrywarki lub koparki, przy czym pośród tych ostatnich należy wyróżnić co najmniej trzy rodzaje, które stosować powinno się w ściśle określonych warunkach.

Koparki przedsiębierne

Jeśli potrzebujemy maszyny, która szybko i sprawnie wykona wykop pracując na poziomie jego dna, powinniśmy wybrać koparkę przedsiębierną. Szczególnie warte uwagi są koparki sprawdzonych marek, a więc koparki JCB lub koparki Caterpillar o sprawdzonej jakości i wieloletniej gwarancji (koparki JCB, koparki Caterpillar oraz części do koparek volvo –  dostępne są u profesjonalnych dostawców części do maszyn budowlanych – https://www.serwis-kop.pl/pl/store).

Koparki zbierakowe

Koparki zbierakowe doskonale sprawdzają się w sytuacjach, gdy potrzebny jest głęboki wykop pod budynek. Sposobem pracy przypominają bardzo koparki przedsiębierne, stosowane są jednak najchętniej do wykonywania wykopów mechanicznych na terenach o dużej wilgotności gruntu, piaszczystych lub do wykonywania kanałów odwadniających.

Koparki chwytakowe

Ostatnim z trzech najważniejszych rodzajów koparek są koparki chwytakowe, które stosuje się zwykle w pracach na gruncie o wysokim stopniu nawodnienia – m. in. podczas kopania studni. Koparki chwytakowe są przystosowane do wykonywania bardzo głębokich wykopów o małej średnicy.

By Redakcja

Jestem młodszą redaktorką. Ogarniam przede wszystkim dział związany z aranżacją i projektowaniem wnętrz, gdzie staram się zaszczepić czytelnikom nowoczesne spojrzenie na własne wnętrze. Największym podziękowaniem za treści są komentarze ostawiane pod nimi ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *